Ось і закінчується така, напрочуд лагідна, осіння пора. Закружляли у повітрі перші сніжинки – первістки зими. Але нас ще довго зігріватимуть теплі, різнобарвні осінні спогади. Серед яскравих вражень осені цього року на кафедрі БТМ – наукові старти МАНівських робіт учнів середніх та старших класів київських шкіл. Допитливість і цікавість до наукової роботи привели восьмикласників ліцею «Наукова зміна» Марію Погасій, Івана Соломатіна і Назара Лифенка та десятикласницю спеціалізованої школи №82 ім. Т. Г. Шевченка Ірину Кафанову до мікробіологічної лабораторії. Перші наукові кроки, перші власні досліди, перші враження від мандрівки у світ мікроорганізмів.
Учням школи приємно і корисно було відчути себе дослідниками, а студентам-біотехнологам з наукового гуртка «Cella mirabilis» випала нагода спробувати себе у ролі наукових наставників. Пояснення гуртківців Валентина Подолянчука (2 курс), Аліни Кернер та Світлани Бондарук (3 курс) школярі слухали з великою увагою, намагалися всі дослідження зробити саме так, як показували студенти. І запитання: чи можна ще буде приходили до лабораторії ясно дають зрозуміти, що світ наукових відкриттів захопив школярів і викликав інтерес до подальших досліджень.
А до перших кроків у науку учениці 9 класу Фастівської ЗОШ №2 Тетяни долучились завідувач кафедри проф. Тетяна Павлівна Пирог і асистент кафедри Тетяна Олександрівна Белемець. Будемо сподіватися, що наукова робота із дослідження особливостей мікробіоти кисломолочної продукції знайде своє продовження, адже три Тетяни – це не збіг, а гарний старт!
Отже, побажаємо нашим юним науковцям наступних перемог і чекаємо їх знову: для нових досліджень і, обов’язково, у лавах студентів!
Вікторія Красінько, к.т.н., доц.,
науковий керівник гуртка «Cella mirabilis»