Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Цьогоріч факультету біотехнології та екологічного контролю випала нагода бути «піонером» не тільки на фестивалі «День факультету», а й відкривати нову сторінку в житті університету – вибори ректора. І хоча сьогодні лише обирали делегатів від факультету для голосування за нового очільника ВНЗ, біотехнологи та екологи поставились серйозного до цього завдання.
Не за горами написання диплому і презентація є невід`ємною частиною цього швидкого, але нелегкого процесу. Фахівцями корпорації «Артеріум» в черговий раз було проведено цікавий тренінг на тему: «Дизайн слайдової презентації» для студентів-старшокурсників, який допоможе їм не лише у підготовці до написання диплому, але й у подальшій професійній діяльності. Адже на сьогоднішній день, презентація – це візитівка кожної людини, якою можна багато чого досягнути. Головне – вірно поставити перед собою ціль створення слайдової презентації.
26 лютого на кафедрі біотехнології і мікробіології відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології. Своє бажання позмагатися за можливість увійти до команди НУХТ, яка представлятиме наш університет у ІІ турі олімпіади, виявили 19 студентів 3–5 курсів. Завдання І туру були нелегкими і включали проблемні та тестові питання з п’яти базових дисциплін сучасної біотехнології, а саме: «Біохімії», «Загальної мікробіології та вірусології», «Процесів та апаратів біотехнологічних виробництв», «Загальної біотехнології» та «Генетики».
У лютому 2015 року відбулися відразу дві події, які ознаменували новий етап співпраці кафедри БТМ з провідними науково-дослідними установами нашої країни. За сприяння співробітників кафедри БТМ були підписані договори про співпрацю з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна НАНУ та Інститутом біоколоїдної хімії імені Ф. Д. Овчаренка НАН України.
Варто зазначити, що співпраця з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна розпочалася ще до підписання договору, адже посаду професора кафедри БТМ вже 5 років обіймає д.б.н., провідний науковий співробітник відділу біохімії коферментів Інституту Т.М. Кучмеровська. Під її керівництвом студенти виконують наукові дослідження, присвячені вивченню дії вітамінів і коферментів за різних патологій нервової та ендокринної систем, захищають бакалаврські та магістерські дипломні роботи. В межах дисципліни «Сучасні напрями у біотехнології» студенти 5 курсу відвідують лабораторії, проводять виїздні заняття, знайомлячись з новітніми методиками наукових досліджень. Студенти 3 курсу проходять дуже цікаву і пізнавальну практику, відвідуючи з екскурсіями різні лабораторії та відділи Інституту. Ще одним напрямом співпраці кафедри БТМ з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна є публікація викладачами кафедри результатів своїх досліджень у наукових журналах Ukrainian Biochemical Journal (база «Scopus») та Biotechnologia Acta та участь у роботі XI українського біохімічного конгресу у жовтні 2014 року.
Сьогодні, 24 лютого 2015 року, на кафедрі біотехнології і мікробіології відбулася подія, яка з одного боку є вже традиційною екскурсією по кафедрі для зацікавлених біотехнологією старшокласників, а з другого боку не зовсім звичним профорієнтаційним заходом. І уся справа тут у школі, звідки завітали наші гості – старшокласники. Школа №286 м. Києва відіграла роль стартового майданчика для доцента нашої кафедри, к.т.н. Ірини Миколаївни Волошиної. Ця ж сама школа була упродовж 11 років рідною для студентів 3 курсу нашого факультету Максима Гудима та Катерини Ази, а також студента 2 курсу Влада Лавреги. І тому не дивно, що майбутніх продовжувачів гарної традиції, абітурієнтів і, будемо сподіватися, студентів факультету БТЕК, привів на екскурсію улюблений учитель школярів, заступник директора з виховної роботи Коломієць Сергій Дмитрович.
20 лютого 2015 року на кафедрі біотехнології і мікробіології ознаменувалося радісною подією – завершенням захистів кваліфікаційних дипломних проектів і робіт спеціалістів і магістрів спеціальностей «Промислова біотехнологія» та «Фармацевтична біотехнологія» заочної форми навчання.
Місяць практики був досить насиченим новими досягненнями для студентів БТЕК, оскільки всі ми отримали досвід роботи на фармацевтичних, біотехнологічних і харчових підприємствах. Практика на 5 курсі в усіх студентів пройшла по-різному: хтось байдикував, інший сумлінно відвідував заводи.... Але для науковців гуртка «Biotech» тижні практики були проведенні у «горах» іноземних статей в пошуку інформації для написання літогляду магістерської роботи. І ось прийшов час повертатися у «рідну» А-433 та поринати у світ дослідів. Ніби й не дуже хочеться, але розумієш, що це – «фінішна пряма». В залежності від того скільки зусиль ми викладемо в останні місяці навчання, скільки досліджень проведемо та відобразимо наші результати у відповідних публікаціях, то і отримаємо відповідний кінцевий результат.
16 лютого 2015 року на кафедрі біотехнології і мікробіології завершились захисти випускових кваліфікаційних проектів студентів напряму «Біотехнологія» заочної форми навчання.
Державна атестаційна комісія під керівництвом доктора біологічних наук, професора Т.П. Пирог належно оцінила підготовку бакалаврів. Випускники мали можливість продемонструвати професійну ерудицію, знання нормативно-технічної документації, аналітичні й практичні навички.
Починаючи з ІІІ курсу, студенти кафедри біотехнології і мікробіології розпочинають виконувати науково-дослідні роботи на базі науково-дослідних інститутів, а також у лабораторії біотехнології нашої кафедри. Цей рік також розпочався з розподілу студентів, які виявили зацікавленість і бажання здійснювати наукові дослідження у царині біотехнології.
Кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ. Андрій Вороненко, Максим Зеленко, Даша Андрейко, Марина Зикова, Катерина Зусько, Олена Шулімова, Олександра Шкут, Ольга Бородіна розпочнуть виконувати наукові дослідження на базі біотехнологічної лабораторії нашої кафедри під керівництвом професора Пирог Т.П., доцентів Грегірчак Н.М., Лич І.В., Тетеріної С.М., Скроцької О.І.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.