Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Освітній проект #Farmak_Lab_2022

Уже стала доброю традицією участь здобувачів та викладачів кафедри біотехнології і мікробіології у щорічному освітньому проекті від АТ «Фармак». Цьогоріч освітній проект #Farmak_Lab був присвячений темі: «Комп’ютеризовані системи у фармацевтичному виробництві», а спікером був начальник відділу регуляторної відповідності комп’ютеризованих систем Лепа Микола Станіславович. Наші здобувачі трьох освітніх ступенів «бакалавр», «магістр», «доктор філософії», а також викладачі були дуже раді знов стати учасниками даного проекту. В цьому році їм вдалося дізнатися багато нового про основні типи та види комп’ютеризованих систем на підприємстві, їх значення та застосування у організації процесу виробництва лікарських засобів. Далі подаємо відгуки здобувачів.

Ростислав Коваль (БТ-4-1): «Під час заходу ми ознайомились з життєвим циклом комп’ютеризованих систем, детально розібралися у кожній стадії даних циклів та чому вони є необхідними для підтримки стабільної роботи фармацевтичного підприємства. Цікаво було дізнатися про нюанси щодо нормативної документації, яка постійно вдосконалюється в результаті розвитку технологій на фармацевтичному виробництві. Наприкінці зустрічі слухачі як завжди мали змогу задати питання й почути аргументовані відповіді щодо перспектив розвитку компанії, нових напрямків її виходу на міжнародну арену, співпрацю з міжнародними виробництвами. Загалом, захід був дуже інформативним та корисним, особливо для тих, хто далі бачить своє майбутнє в нашій галузі. Крім того, зустріч дала змогу ширше оцінити свої можливості для подальшого працевлаштування у фармацевтичній компанії «Фармак»».

Олексій Латушкін (БТ-2-1): «Вражає, що, не дивлячись на складну ситуацію в країні ми, як студенти кафедри біотехнології і мікробіології, все ж таки мали змогу відвідати лекцію в рамках освітнього проекту #Farmak_Lab. Навіть тут нам допомогли стіни рідного університету, звідки ми підключились до заходу. Воно того було варто, оскільки ми отримали велику кількість корисної для кар’єрного розвитку інформації та почули відповіді на всі тематичні питання. Микола Станіславович розповів про основи концепції автоматизованих систем, їх класифікацію та цикли життя, використання та практичне значення. Також в ході лекції були озвучені вимоги до персоналу, які навички потрібно вже мати, а які можна отримати вже безпосередньо на практиці, оскільки для повноцінного розуміння розробки комп’ютеризованих систем треба бути не просто фахівцем у виробництві фармакологічних засобів, а і мати розуміння про автоматизовані системи, яких дуже велика кількість на самому виробництві. Друга частина #Farmak_Lab була присвячена знайомству з компанією. Хочу зазначити, що на першому курсі для нашого потоку вже проводили знайомство з компанією «Фармак», тому велику частину базової інформації про підприємство ми вже знали, але і в цьому році було щось нове, оскільки компанія перебуває у постійному русі розвитку. Для мене було корисним почути про кар’єрні шляхи у компанії, які практичні навички важливо мати для подальшої робити у цій галузі. Також дуже сподобався зворотній зв'язок з учасниками наприкінці лекції, де була можливість задати питання, в тому числі і в мене. Я дізнався про мінімальні вимоги до працівника цеху, що дозволило мені краще планувати своє майбутнє вже зараз. Захід був цікавим та сповнений необхідною сучасною інформацією. Такі проекти для здобувачів є досить актуальними, оскільки показують, що компанія зацікавлена у молодих кадрах, що дає впевненість у завтрашньому дні».

Юлія Іванченко (здобувачка магістратури, ПБ-1-1): «Відвідавши освітній проект #Farmak_Lab, організований українською фармацевтичною компанією "Фармак", здобувачі та викладачі нашого університету отримали багато нових цікавих знань у галузі комп'ютеризованих систем промислового виробництва. Завдяки змістовній доповіді Лепи Миколи Станіславовича ми ґрунтовно ознайомилися із процесами на фармацевтичному виробництві, які так чи інакше пов'язані з автоматизацією. Адже, починаючи від програмного забезпечення, установленого на комп'ютері співробітника офісного відділу підприємства, і закінчуючи пакуванням готового лікарського засобу на виробничій ліній, усі етапи "життєвого циклу" лікарського препарату залежать від грамотної автоматизації кожного процесу. Бо саме від злагодженої роботи всіх співробітників, машин та устаткування залежить якість готового виробу. А якісні лікарські засоби - це запорука здоров'я нації, що завжди є надзвичайно важливим і актуальним, а особливо зараз - під час війни в Україні.»

Валерія Потапенко (здобувачка освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» 1 року навчання): «Ні для кого не секрет, що ми дійсно живемо в тяжкі часи, коли дуже радієш чомусь із минулого безтурботного життя. Так, не дивлячись на перешкоди, навіть в цьому році проводився #Farmak_lab, тому здобувачі та всі охочуючі могли взяти участь у даному заході. Було помітно, що через перебої зі світлом кількість учасників на зустрічі постійно змінювалась, але нас не зламати, всі всеодно повертались. Тема цьогорічного заходу була інноваційною та актуальною, оскільки є невід’ємною частиною розвитку підприємства. Дуже класно, що спікер лекції був людина з досвідом, який ілюстровано висвітлив нам всі тонкощі тематики комп’ютеризованих систем і навіть розповів як в компанії навчається персонал працювати з цим і з якими складнощами вони стикаються. І звісно ж, по традиції Віталія Вікторівна (фахівець з відділу підбору та адаптації персоналу) розповіла взагалі про компанію «Фармак», їх здобутки та розвиток, що дійсно вражає і надихає. Ми дуже вдячні пану Миколі та пані Віталії та всій компанії «Фармак» за проведений захід, адже це не тільки було корисно для саморозвитку, а і підбадьорило настрій, адже щоб там не було навколо, Ви продовжуєте активно підтримувати здобувачів!».

Колектив кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ разом із здобувачами щиро вдячні співробітникам АТ «Фармак» за надану можливість вкотре стати учасниками освітнього проекту #Farmak_Lab!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Освітній проект #Farmak_Lab_2022