Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Практика на вітчизняному виробництві інсулінів

За вікном осінь. Студенти на парах, а для магістрантів другого курсу Олени Герасимець та Андрія Шелакова настав час переддипломної практики. Саме їм пощастило потрапити на унікальне, одне з небагатьох у світі і єдине в Україні, спеціалізоване високотехнологічне фармацевтичне підприємство з повним циклом виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Ідеться про акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар». «Прибувши на завод, ми були приємно вражені рівнем професіоналізму фахівців, високотехнологічним оснащенням підприємства, а також важливістю проблеми, над якою працюють спеціалісти», - розповідають практиканти.

Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька підприємств у світі, серед яких і ПрАТ «Індар».

Переддипломна практика у царстві грибів

Будучи магістрантом ІІ курсу, я знаю про існування багатьох заводів, спрямованих на фармацевтичну та промислову біотехнології, де працювали б фахівці-біотехнологи. Проте виявляється, що в Україні є декілька підприємств, які спеціалізуються на такій цікавій галузі біотехнології як вирощування їстівних грибів. Одне з них знаходиться безпосередньо в Києві, в районі Виноградар, на вулиці Світлицького, 35 – це ТДВ «ЕСМАШ». Я дуже рада, що проходжу тут переддипломну практику, оскільки дізналась та побачила багато цікавого, адже підприємство спеціалізується на біотехнології одержання грибів шиїтаке (Lentinula edodes), рейші (Ganoderma lucidum) та опенька літнього (Kuehneromyces mutabilis).

Чорний гриб (шиїтаке) – дуже корисний та багатий на мікроелементи і поживні речовини, зазвичай зростає на сході Азії та в Японії. Будучи на практиці на «ЕСМАШ», я вперше побачила штучні плантації (у вигляді субстратних блоків) для вирощування у промислових масштабах грибів шиїтаке. Мала також нагоду перевірити можливість вирощувати ці гриби й у наших кліматичних умовах. Одного разу мій керівник практики від підприємства подарував мені один такий, засіяний посівним матеріалом, субстратний блок, який я відвезла на дачу та помістила в ґрунт і постійно зволожувала. Через тиждень я була вражена, бо мала до півкілограму грибів! А от на підприємстві – це звична справа.

ТОВ «Біотестлаб» - унікальний практичний досвід

Практика на будь-якому курсі є методом закріплення отриманих навичок та знань студентами, а переддипломна практика є не лише закріпленням знань, бо вона має свій особливий шарм – вона є невід’ємною складовою захисту диплому, а ще й певним останнім «дзвіночком», що перед нами невдовзі відкриється новий шлях на трудовій ниві, де ми будемо представниками нашої кафедри.

Саме на такий «дзвіночок» продзвенів для магістрантів другого курсу навчання, які одразу після останніх літніх канікул попрямували на різні підприємства як столиці, так і усієї країни.

Практична підготовка біотехнологів-бакалаврів у 2017 році

Після новорічних свят зима проявилась у своїй повній красі – з морозами та хуртовинами. У цей час більшість студентів Національного університету харчових технологій у своїх теплих домівках за екранами комп’ютерів розпочали дистанційне навчання. Виключенням стали студенти-біотехнологи 4 курсу, в яких розпочалась одна з найбільш відповідальних стадій навчання – технологічна та переддипломна практика.

Останнім часом поміж студентів ширяться чутки, що для проходження практики на підприємство слід з’явитись першого дня на екскурсію і останнього – поставити необхідні відмітки у щоденник. Проте чутки швидко розвіюються, коли студенти з’являються на підприємство, оскільки відразу після прибуття на підприємство на них після вступного інструктажу та ознайомлювальної екскурсії на студентів чекає навчання на робочому місці та виконання обов’язків працівників у різних відділах біотехнологічних або фармацевтичних підприємств.

Практична підготовка, як передумова успішного працевлаштування

Студенти кафедри біотехнології і мікробіології проходять практику на таких провідних підприємствах України, як ПАТ «Фармак» (найбільша в Україні компанія-виробник фармацевтичної продукції за версією журналу Forbes Україна), ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (один із лідерів фармацевтичного ринку України), ПАТ «Київмедпрепарат» (входить до складу корпорації «Артеріум» - лідера у виробництві антибіотиків в Україні), ПрАТ «Ензим» (лідер виробництва хлібопекарських дріжджів в Україні), ПАТ Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило міжнародні стандарти в сфері якості), ПрАТ «Біофарма» (єдине підприємство України в напрямку розробки та виробництва біотехнологічних фармацевтичних препаратів), ПрАТ «Індар» (провідне фармацевтичне підприємство України, що спеціалізується на виготовленні препаратів проти цукрового діабету).

Студенти 4-го курсу2015-2016 н.р. на практиці на ПАТ «Фармак»

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка