Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Крок за кроком у професійне майбутнє

Ти все ще вважаєш, що практика для студента – це час для байдикування та підписаний в кінці практики щоденник? Ні! Це точно не про майбутнього професіонала-біотехнолога. Адже ця професія потребує не тільки ґрунтовних теоретичних знань, а й практичних навичок, які студенти можуть осягнути на чималій кількості підприємств України. Не став винятком і Інститут агроекології та природокористування НААН України, де я, студентка IV курсу кафедри біотехнології і мікробіології Павлюкова Яніна, проходжу практику у відділі агроекології і біобезпеки.

На базі Інституту працює виробництво біопрепаратів, які стрімко «завойовують» ринок України завдяки якості, безпечності та зручності застосування для обробки багаточисленних насіннєвих культур. Процес виробництва готової продукції є багатостадійним та має велику кількість нюансів, що так захоплюють біотехнологів, які мають змогу побачити на власні очі, як маленькі пробірки з культурою мікроорганізмів перетворюються на десятки тон біодобрива, основою яких є бактерії. Також характерною особливістю відділу є виділення та селекція нових штамів мікроорганізмів, дослідження їх властивостей та проведення біологічних та екологічних досліджень.

Магістранти відвідали одну з найбільших фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак»

8 грудня 2017 р. магістранти кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», разом із доцентом Оксаною Скроцькою відвідали одну з провідних фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак».

Зустрічала відвідувачів Лілія Оропай – фахівець з підбору та адаптації відділу управління персоналом ПАТ «Фармак», яка розповіла студентам про роботу підприємства. Далі студентам провели обов’язковий інструктаж з охорони праці і правил поводження на підприємстві, після чого розпочалась екскурсія.

Провідний інженер сектору документації Ольга Варвась та інженер з навчання цеху № 1 Ганна Галемова ознайомили магістрантів із особливостями виробництва цеху № 1.

Безцінний практичний досвід на «Юрія-Фарм»

Впродовж навчання в університеті проходження практики стало звичною справою. Завжди із новими враженнями та інформацією ми, студенти, поверталися на кафедру, ділилися досвідом та бралися до навчання. Але цей рік для нас, магістрантів II курсу особливий – ми востаннє проходимо практику як студенти.

Таким особливим місцем практики стала для мене компанія «Юрія-Фарм». Мені пощастило потрапити у Науковий центр дирекції розвитку, а саме, взяти участь у розробленні протитуберкульозного препарату. За час проходження практики я познайомилася із процесом підготовки зразків, підбором системи консервантів та умов приготування, ознайомилася із методиками аналізу домішок у продукті з використанням рідинної хроматографії. Також довелося попрацювати із спектрофотометром, газовим хроматографом, осмометром, роторним випарювачем. Кульмінацією роботи у лабораторії для мене стала робота у чистих приміщеннях – нарешті усе, про що нам розповідали викладачі, що ми так старанно описували у курсових роботах: GMP, GLP, підготовка технологічного одягу, повітря, води, правила роботи у чистих приміщеннях, – набуло сенсу. Мені випала нагода готувати лабораторну серію препарату з використанням сублімаційної сушарки.

Практика на вітчизняному виробництві інсулінів

За вікном осінь. Студенти на парах, а для магістрантів другого курсу Олени Герасимець та Андрія Шелакова настав час переддипломної практики. Саме їм пощастило потрапити на унікальне, одне з небагатьох у світі і єдине в Україні, спеціалізоване високотехнологічне фармацевтичне підприємство з повним циклом виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Ідеться про акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар». «Прибувши на завод, ми були приємно вражені рівнем професіоналізму фахівців, високотехнологічним оснащенням підприємства, а також важливістю проблеми, над якою працюють спеціалісти», - розповідають практиканти.

Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька підприємств у світі, серед яких і ПрАТ «Індар».

Переддипломна практика у царстві грибів

Будучи магістрантом ІІ курсу, я знаю про існування багатьох заводів, спрямованих на фармацевтичну та промислову біотехнології, де працювали б фахівці-біотехнологи. Проте виявляється, що в Україні є декілька підприємств, які спеціалізуються на такій цікавій галузі біотехнології як вирощування їстівних грибів. Одне з них знаходиться безпосередньо в Києві, в районі Виноградар, на вулиці Світлицького, 35 – це ТДВ «ЕСМАШ». Я дуже рада, що проходжу тут переддипломну практику, оскільки дізналась та побачила багато цікавого, адже підприємство спеціалізується на біотехнології одержання грибів шиїтаке (Lentinula edodes), рейші (Ganoderma lucidum) та опенька літнього (Kuehneromyces mutabilis).

Чорний гриб (шиїтаке) – дуже корисний та багатий на мікроелементи і поживні речовини, зазвичай зростає на сході Азії та в Японії. Будучи на практиці на «ЕСМАШ», я вперше побачила штучні плантації (у вигляді субстратних блоків) для вирощування у промислових масштабах грибів шиїтаке. Мала також нагоду перевірити можливість вирощувати ці гриби й у наших кліматичних умовах. Одного разу мій керівник практики від підприємства подарував мені один такий, засіяний посівним матеріалом, субстратний блок, який я відвезла на дачу та помістила в ґрунт і постійно зволожувала. Через тиждень я була вражена, бо мала до півкілограму грибів! А от на підприємстві – це звична справа.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка