Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Опанування мікробіології – вагомий внесок в професійний ріст технологів харчових виробництв

Мікробіологія як дисципліна у підготовці майбутніх технологів харчових виробництв недарма є однією з фундаментальних. Ґрунтовне опанування її є основою для забезпечення професійних компетентностей здобувачів освіти технологічних спеціальностей.

Варто зазначити, що мікробіологічні показники (які і опановують наразі студенти) є основними серед показників якості та безпеки продуктів харчування. Для виготовлення якісної та конкурентоспроможної продукції, яка відповідає встановленим нормам, необхідно використовувати якісну сировину, чітко дотримуватися режимів виробництва, вчасно і кваліфіковано здійснювати мікробіологічний контроль, забезпечувати належний  санітарно-гігієнічний стан на підприємстві.

Саме тому дисципліні «Мікробіологія для харчових технологій» для майбутніх технологів харчових виробництв у нашому університеті приділяється значна увага. Сьогоднішні третьокурсники ННІХТ вже опрацювали  більшу частину матеріалу, виконали ряд командних проблемно-орієнтованих завдань і діляться своїми враженнями.

Зектер Катерина, ТХ-3-5: «На мою думку мікробіологія відіграє надзвичайно важливу роль в роботі харчового технолога кондитерської промисловості. Вона охоплює широкий спектр питань, пов'язаних з виробництвом кондитерських виробів, починаючи від вибору сировини і закінчуючи контролем безпечності та якості продукції.

Перш за все, мікробіологія відіграє важливу роль у забезпеченні виробництва якісних продуктів. Вона допомагає виявляти та контролювати наявність шкідливих мікроорганізмів, які можуть спричинити мікроб.забруднення продукції. Ретельний моніторинг мікрофлори дозволяє попереджувати можливість зараження продуктів та зберігати їх якість протягом тривалого часу.

По-друге, мікробіологія впливає на певні виробничі процеси. Наприклад, мікроорганізми можуть бути використані для ферментації, що сприяє виробництву продуктів з особливим смаком та текстурою, таких як хліб, кисломолочні продукти, напої бродіння, а також, наприклад, шоколад.

Крім того, наукові розробки мікробіологів лежать в основі сучасних технологічних рішень, що поліпшують якість та ефективність виробництва кондитерських виробів.

Отже, можна зробити висновок, що знання мікробіології відіграє надважливу роль в нашій професійній діяльності.»

Карповець Катерина, ТХ-3-5: «Я навчаюсь на харчового технолога у хлібопекарській та кондитерскій галузі. Ця професія важлива. Адже технолог відповідає за вибір оптимальних рецептур, сировини та технологічних процесів для виготовлення хліба, випічки та кондитерських виробів. А мікробіологія є невід’ємною частиною цієї професії, бо має вплив  на всі етапи виробництва, починаючи від отримання сировини і закінчуючи зберіганням готової продукції.

По-перше, один із ключових аспектів роботи технолога хлібопекарської та кондитерської галузі - це контроль за мікробіологічною чистотою сировини. Фахівець повинен переконатися, що сировина не містить шкідливих мікроорганізмів, наприклад таких як Salmonella або E. coli, що можуть викликати харчові інфекції чи отруєння.

Ще одним важливим аспектом для технолога хлібопекарської галузі є контроль за процесами бродіння на виробництві. Всім відомо, що дріжджі, відіграють ключову роль у процесі бродіння тіста. Технолог повинен контролювати цей процес, щоб забезпечити правильний розвиток дріжджів та досягнення необхідної структури тіста.

Крім того, мікробіологія важлива для забезпечення якості та тривалості зберігання продукції. Технолог повинен знати, які умови сприяють росту шкідливих мікроорганізмів, і як цьому запобігти.

Мікробіологія - це важлива наука для моєї майбутньої професій. Знання мікробіології дають технологам можливість контролювати якість та безпечність продуктів, а також створювати нові, інноваційні рецепти.»

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка