До початку вивчення дисципліни «Мікробіологія для харчових технологій», я навіть не задумувалась над питанням, чи важливі знання з мікробіології для мого майбутнього фаху. Але з 3 курсу ми, здобувачі технологічних спеціальностей, почали вивчати цю дисципліну, та я зрозуміла, що без цих знань професіоналом своєї справи не стати.
Мікробіологія – це одна з галузей біології, яка вивчає морфологію, фізіологію, екологію всіх мікроорганізмів. В нашому житті вони мають суттєве значення. Ще у 1857 році видатний французький хімік і мікробіолог Луї Пастер казав: «Якщо б мікроорганізми зникли з земної поверхні, поверхня землі була б завалена мертвими організмами і трупами різного виду.»
У ланцюгах живлення мікроорганізми розкладають різні поживні речовини, в мікрофлора людини забезпечує травлення, стимулює розвиток імунної системи та може синтезувати деякі вітаміни. Взагалі, навіть у повсякденному житті люди дуже широко застосовується продукція, у виготовлені якої брали участь мікроорганізми, до прикладу, фармацевтична промисловість, тваринництво, текстильно-шкіряна галузь та, звичайно ж, харчова промисловість.
Для моєї майбутньої професії - харчового технолога кондитерського виробництва, знання мікробіології мають суттєве значення. Перше та головне це вміння організувати та провести контроль сировини і харчових продуктів. Кожне виробництво має забезпечити своїм покупцям безпечну та якісну продукцію, яка не становить загрози для здоров’я. І знання основ мікробіології в цьому обов’язково допоможуть. Адже ми вивчаємо морфологію та фізіологію різних мікроорганізмів, що можуть міститись у продуктах, методи їх виявлення та дізнаємось, як з ними боротися. Також знання в сфері мікробіології для харчових технологій зможуть допомогти у впровадженні нових технологій та продукції, оскільки обумовлюють перетворення сировини впродовж процесу виготовлення.
На мою думку, мікробіологія – важлива для всіх людей, навіть початкові загальноосвітні знання можуть стати в пригоді. Та особливо важливими вони є для фахівця харчової промисловості, забезпечують виробництво якісної продукції.
Гарний спеціаліст має в цьому розумітись та вміти застосовувати свої знання на практиці.
здобувачка спеціальності 181 «Харчові технології» ОПП «Харчові технології та інженерія» Валерія КРУШ, ТХ-3-5
Далі буде…