Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, що є переможцями конкурсу студентських наукових проектів за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум», представили річні звіти щодо етапів виконаної наукової роботи за 2019-2020 н.р. та про цільове використання наданих на виконання наукових проектів коштів.
Доповідачам побажала успіху Анна Єгорова (директор з розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл»). Вона наголосила, що Корпорація «Артеріум» підтримує талановиту молодь і входить у топ-трійку найпривабливіших підприємств, куди по закінченню університету хочуть влаштуватися на роботу випускники НУХТ. Це підтвердили випускники кафедри біотехнології і мікробіології, а нині співробітники Корпорації – Дмитро Свинаренко (менеджер з управління знаннями) та Катерина Покойовець (провідний фахівець з розвитку персоналу АТ «Київмедпрепарат»). Вони задали магістрантам велику кількість питань, на які отримали ґрунтовні відповіді.
Доповідачі підготували презентації, де висвітлили актуальність та новизну, а також представили результати згідно запланованих етапів роботи. Так, Наталія Клименко презентувала результати наукової роботи на тему «Інтегрована технологія синтезу фітогормонів і поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii ІМВ В-7405». Вона досліджує можливість інтенсифікації синтезу ауксинів продуцентом поверхнево-активних речовин (ПАР) Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 за наявності попередника біосинтезу в середовищі культивування, а також антимікробні щодо фітопатогенних бактерій властивості ПАР, синтезованих за присутності триптофану.
Катерина Солошенко (проект «Високомолекулярні білкові фрагменти козиного молозива – поліфункціональний парафармацевтик») вивчає імуномодулюючі та антибактеріальні властивості високомолекулярних білків козиного молозива. Мирослав Хоньків доповідав результати виконаної роботи на тему «Використання бактерій роду Lactobacillus в складі біопрепаратів для підвищення якості силосу», що пов’язана із підбором бактеріального складу комбінованого препарату для силосування сільськогосподарських рослин, на основі Lactobacillus buhneri 3806 і здійснює оптимізацію умов культивування бактеріальних клітин. За результатами наукових робіт опубліковані статті у наукових журналах та у матеріалах міжнародних і вітчизняних конференцій.
Ми дуже вдячні керівництву та співробітникам Корпорації «Артеріум» за співробітництво та підтримку талановитої молоді!