Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Запрошуємо вас на лекцію української біотехнологині Ірини Денеги «Дріжджі врятують світ. Або ні».
Коли: 3 січня 2024 року о 12:00
Де: Львів, центр Митрополита Андрея Шептицького (вул. Стрийська, 29а) або online.
Як потрапити: участь безкоштовна, за попередньою реєстрацією.
Наприкінці грудня 2023 року в м.Київ відбувся Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), Кубок України (етапи) зі спортивного орієнтування (на лижах, ІІІ-ІV ранг). У змаганнях брали участь 20 команд із 227 спортсменів з 11 областей України та м. Києва.
Організаторами змагань виступили Міністерство молоді та спорту України та Федерація спортивного орієнтування України. Спортсмени були представлені у вікових категоріях Ч/Ж 12-70 років та груп Еліта (Ч/Ж21Е). Згідно із затвердженим регламентом було проведено 3 старти на спринтерській дистанції, 2-етапній естафеті та подовженій дистанціях. Старт на спринтерській та подовженій дистанціях були у особистому заліку.
Як відомо, фармація – це та галузь науки, яка невпинно прогресує та стає все більш затребуваною, тому розвиток hard та soft skills для працівників цієї та дотичної сфери є важливим процесом становлення їх як професіоналів своєї справи. Так, я вже рік працюю в міжнародній компанії STADA, яка є одним з провідних виробників якісних дженериків, розпочинаючи свій кар’єрний шлях на посаді хіміка-аналітика, а нині продовживши старшим біохіміком відділу наукових досліджень та розробок (R&D). Хочу зазначити, що кожний робочий день для мене – це виклик дізнатись щось нове, розвиватись, поглиблювати свої знання, вміння та навички, не лише в межах університету, де я здобуваю другий рівень вищої освіти.
Тож, хочу розповісти про вид неформальної освіти, який вітає кафедра біотехнології та мікробіології НУХТ. Зокрема нещодавно я відвідала оф-лайн семінар «GMP/QC. Система (служба) контролю якості фармкомпанії. Належна лабораторна практика КЯ лікарських засобів», на якому закріпила знання здобуті під час вивчення дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві», викладачем якої є доцент, кандидат біологічних наук Старовойтова Світлана Олександрівна. В рамках даної лекції я отримала сертифікат, що підтверджує закріплені мною знання, які були перевірені у вигляді тестування. Спілкування з фахівцем пройшло на одному диханні, незважаючи на те, що цей семінар був восьмигодинним.
Після успішного захисту колективнихї робіт з дисципліни «Природознавча мікробіологія» здобувачі групи ПФБ-1-1М виявили бажання написати про свої враження:
Дзюба Марія: "Як ми всі знаємо, важливими навичками для здобувача є робота в команді та презентація результатів. Самостійна робота з дисципліни «Природознавча мікробіологія» була націлена на розвиток soft skills, а саме написання командної роботи на тему «Біоплівки в біотехнологіях». Капітан команди Анастасія Охмакевич керувала розподілом завдань такої комплексної тематики, щоб учасники змогли розкрити різні сфери використання біоплівок.
Академічна доброчесність є основою високоякісної освіти та науки, що забезпечує розвиток діалогу, інновацій та довіри в освітньо-науковому середовищі. Розуміння цінностей академічної доброчесності в контексті європейського освітнього простору стає дедалі важливішим у сучасному світі, де швидкі технологічні зміни та соціальні трансформації вимагають від учасників освітнього процесу глибокого розуміння етичних, культурних та наукових аспектів.
Розпочавши опрацювання курсу на тему «Академічна доброчесність в європейському освітньому та науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель» нам трішки привідкрилася завіса, де етика, культурність та науковий прогрес працюють симбіотично. Даний курс – це не лише набір правил та норм, але й усвідомлення моральної відповідальності та інтелектуальної свободи. Опанування даної тематики, підносить академічну доброчесність на новий рівень, враховуючи важливість не лише дотримання стандартів, а й розвитку глибокого розуміння культурних, етичних та соціальних вимірів в освіті та науці, оскільки вона стимулює обмін думками, змушуючи учасників освітнього процесу дивитися за межі власних переконань та розвивати нові підходи до етичних проблем.
Кінець семестру – час не лише для підсумків, а й для того, аби поділитися «рецептами» того, як зробити навчання цікавим марафоном з новими відкриттями та «крутими фішками» у прямому сенсі цього слова. Як приклад інтеграції активних методів навчання у підготовку магістрантів-біотехнологів і формування у них навичок soft skills, можна згадати креативні завдання з дисципліни «Новітні напрями у біотехнології. Модуль 1. Інновації у біотехнології». Під час опанування цієї, дуже важливої для майбутнього професійного розвитку, дисципліни, магістранти-біотехнологи під керівництвом лекторки, доцентки Вікторії Красінько, випробовували нові методи навчання, які виявилися цікавими та захопливими, і надовго збережуться у пам’яті. Студенти створювали тематичну настільну гру та влаштовували цілі театралізовані виступи, де розповідали про ДНК та ферменти так, наче це казка для малюків.
Привіт всім! Моє ім’я Уляна Ткаченко. Восени, після вступу до магістратури за освітньо-професійною програмою "Промислова та фармацевтична біотехнологія", я вирішила знайти роботу за спеціальність з метою отримання досвіду, адже попереднє моє навчання в іншому закладі освіти не дозволяло паралельно реалізовувати себе. Після подачі резюме в компанію SK «Johnson», я отримала роботу моєї мрії. Тому наразі успішно поєдную трудову діяльність та навчання за освітнім ступенем "Магістр" за спеціальністю 162 «Біотехнології і біоінженерія» ОПП "Промислова та фармацевтична біотехнологія".
На сьогоднішній день я обіймаю посаду лаборанта у відділі контролю якості сировини та готової продукції. У мої щоденні обов’язки входить здійснення мікробіологічного контролю продукції компанії SK «Johnson» з нейтральним pH.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.