У сучасному світі навчання та постійне самовдосконалення виявляються ключовими складовими успіху, як особистого, так і професійного. Додаткові курси та самоосвіта стають не лише засобом збагачення знань, а й способом адаптації до світу, що постійно та невпинно змінюється.
Завдяки навчанню на четвертому курсі бакалаврату за ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» на кафедрі БТМ у Національному Університеті Харчових Технологій, я зрозуміла, яке направлення мені більше до душі, і вирішила розширювати знання завдяки самоосвіті.
Під час зустрічей та лекцій з гарантом освітньої програми, яким є доцент кафедри, к.б.н. Старовойтова Світлана Олександрівна, ми ознайомилися з можливостями опанування одночасно ступеню в нашому університеті паралельно з додатковими неформальними та інформальними курсами. Тому на 7 семестрі навчання я вирішила спробувати свої сили у проходженні курсу «Мікроби, Віруси, Інфекції» від Тюбінгенського університету (Німеччина) спільно з Прикарпатським університетом ім. В. Стефаника (Івано-Франківськ, Україна) при Німецькому Бюро Академічних Обмінів (DAAD).
Дана програма була сповнена цікавих завдань, обговорень матеріалу, командних проєктів, дискусій, тестувань для закріплень знань у кінці кожного семінару та в кінці семестру для виставлення підсумкового балу й отримання сертифікату.
Для мене цей курс став в пригоді, оскільки моя дипломна робота на здобуття ступеню бакалавра тісно пов’язана з культивуванням та використанням мікобактеріальних культур для розробки препарату для туберкулінодіагностики, тому мені було дуже корисно поглибити знання технологій розробки, здобути нові навички та закріпити вже набуті знання за час навчання у Національному Університеті Харчових Технологій.
Наразі, навчаючись на 8 семестрі, мною було обрано дисципліну вільного вибору «Технології пробіотиків і вакцин», яку викладає лектор Старовойтова Світлана Олександрівна. Дана дисципліна охоплює традиційні та новітні технології виробництва медичних імунобіологічних препаратів, заснованих на використанні клітин мікроорганізмів й вірусів, що тісно пов’язано з темою мого дипломного проєкту.
Відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про порядок визнання результатiв навчання, здобутих шляхом неформальної та/або iнформальної освiти в Нацiональному унiверситетi харчових технологiй, що існує у нашому університеті, стало можливим перезарахувати отриманий сертифікат з курсу «Мікроби, Віруси, Інфекції» у рамках змістовного модуля 2 «Технологія вакцин» з дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин», що підкреслює не лише можливість здобуття неформальної освіти, а й підтримку студентів в освітньому просторі з боку університету!
Тому всім, хто ще вагається, але хоче спробувати власні сили у професійних курсах та використати час з користю, рекомендую долучатися до різноманітних можливостей неформальної освіти, оскільки наша кафедра та факультет розуміє важливість самоосвіти з боку студентів, що в майбутньому розширює можливості в самореалізації, адже вивчення нових тем та поглиблення знань у сферах, що цікавлять, допомагає майбутнім спеціалістам знайти своє покликання та зробити свій внесок у суспільство.
Здобувачка ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» Анна КОСЯК (БТ-4-1)