Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Мета профорієнтаційної роботи кафедри біотехнології і мікробіології це залучення до вступу на факультет професійно спрямованої молоді, що свідомо обирає майбутню професію і бажає отримати якісну освіту. Саме тому викладачі кафедри не роблять перерви у профорієнтаційних заходах, а поспішають відвідати якомога більше середніх навчальних закладів, щоб ознайомити учнів широким спектром спеціальностей за якими ведеться підготовка фахівців на нашому факультеті, перевагами випускників під час працевлаштування після отримання вищої освіти у НУХТ.
8 грудня відбулися збори органу громадського самоврядування факультету біотехнології, технології цукру та водопідготовки Національного університету харчових технологій, на яких згідно ст. 55 Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету та «Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних представників НУХТ» розглянули питання надання рекомендації вченій раді університету щодо обрання за конкурсом декана факультету, завідувачів кафедри технології цукру і підготовки води та органічної хімії.
«Мистецтво надає крила і підносить далеко-далеко! Кому набрид бруд, дрібні грошові інтереси, хто збурений, ображений чи скривджений, той може знайти спокій і насолоду лише в прекрасному» - ці слова належать видатному письменнику А. П. Чехову.
Відпочити від повсякденної рутини студентам БТЦВ-2-3 допомогла неперевершена виставка художниці Катерини П'ятакової «Долонями до неба». Ця виставка – синтез енергій природних стихій і глибокої емоційності художниці. Насичений або м'який колорит кожної роботи відіграє особливу роль, розкриваючи задум митця. Все зосереджено на величі і досконало природній красі, її неповторності та непередбачуваності, її свободі, як і свободі творчого пориву автора. У подяці і благанні ми повертаємо долоні до неба. Щиро відкриваючи своє серце і розкриваючи обійми, ми повертаємо долоні до неба в очікуванні дива.
Чергове заняття магістрантів з дисципліни «Клітинна та генна інженерія» у супроводі к.б.н., доц. Старовойтової Світлани Олександрівни пройшло у відділі білкової інженерії та біоінформатики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Завідувач відділу д.б.н., проф. Корнелюк Олександр Іванович з гордістю розповів про наукові здобутки відділу. Так, своїми науковими працями співробітники стали відомі як на теренах України, так і за кордоном. Також науковці відділу представляють свої роботи на різних конференціях та публікуються у престижних журналах міжнародного рівня.
У листопаді 2015 року в актовій залі Академії праці, соціальних відносин і туризму за сприяння Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся фінальний етап фестивалю студентської творчості "Осінь Голосієва", який пройшов не без участі талановитих студентів 2 курсу нашого факультету Зубаша Іллі та Мілевської Єлизаети, які виконали пісню «Моя земля» Наталії Май.
Варто згадати, що фестиваль художньої творчості "Осінь Голосієва" є традиційним, щорічним культурно-масовим заходом, який проводиться з метою виявлення талановитих, обдарованих особистостей, морального та естетичного виховання молоді, організація її змістовного дозвілля в Голосіївському районі. У ході проведеного фестивалю глядачам вдалося побачити на сцені цікаву і перспективну молодь, якій була надана можливість проявити себе у всій красі. Жанрове розмаїття конкурсних номерів показало, наскільки талановитим є сучасне студентство і які перспективи мають ці юнаки та дівчата, які, крім набуття майбутній професії, знаходять в собі сили, час і натхнення, аби творити, розвиватися та проводити дозвілля з користю.
За два роки навчання студенти групи БТ 3-1 відвідали велику кількість виробництв столиці. Зокрема в рамках екскурсій познайомились з такими виробничими гігантами як: «Оболонь», «Олком», «Артеріум». Ось і цього тижня настав час відкрити для себе нову галузь – хлібопекарське виробництво. Для чого група БТ 3-1 й відправилася на Київський дослідний хлібозавод, нині виробничий цех № 4.
Все плине, все змінюється
Геракліт
Цієї осені відбулося поповнення всім добре відомого гуртка «BIOTECH». Студенти, що вже пройшли цей нелегкий, та тернистий шлях молодого науковця, звільнили, так би мовити, робочі місця для нового покоління. Як тільки стало відомо про потребу поповнити науковий гурток, що функціонує на кафедрі біотехнології і мікробіології, студенти третього курсу та навіть деякі студенти другого курсу виявили нестримне бажання кинути всі свої сили на наукову роботу, та влитися, новим подихом, в міцний та продуктивний колектив гуртка. Всі студенти, що виявили бажання бути частинкою цього наукового локомотиву, були залучені до роботи. Це ще раз підтверджує думку, що головне – бажання, а засоби для його реалізації завжди знайдуться.
Ось і завершився конкурс «Кращий науково-педагогічний працівник Національного університету харчових технологій» 2014/2015 н.р. На першому етапі конкурсу були визначені 23 кращих науково-педагогічних працівника нашого університету з 11 факультетів – 7 професорів, 10 доцентів, 3 старших викладачі та 3 асистенти. На підставі вагомості здобутків кожного викладача та за результатами відкритого голосування членів конкурсної комісії були визначені переможці конкурсу, серед яких ІІ місце у категорії «Доцент» виборола Оксана Ігорівна Скроцька – доцент кафедри біотехнології і мікробіології.
О.І. Скроцька працює на кафедрі з 2005 р. Саме тут вона сформувалася як талановитий викладач, здатний зацікавити й захопити своїм предметом будь-якого студента. Скроцька О.І. веде активну не тільки викладацьку, але й наукову діяльність і з 2014 р. очолює студентський науковий гурток «BIOTECH».
Наукові здобутки Оксани Ігорівни оцінені на найвищому державному рівні. Вона є Лауреатом Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2011 рік. Рідний університет також не залишив без уваги вагомий педагогічний, науковий і творчий доробок Скроцької О.І. У 2014 році вона нагороджена Подякою за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову університету, підготовку висококваліфікованих спеціалістів у галузі харчової промисловості, організацію навчально-методичної роботи.
Виявляється і у ХХІ столітті, не зважаючи на всеохоплюючу еру інформатизації і начебто безмежні можливості інтернет-ресурсів, може відчуватися брак інформації. Особливо гостро ця проблема постає під час підготовки курсових проектів, присвячених проектуванню складних біотехнологічних і біофармацевтичних виробництв. Дуже важко уявити процеси, які поєднують у собі найновітнішу інженерну складову і мають забезпечити оптимальні умови культивування біопродуцентів, тому краще побачити все на власні очі. Саме так і вирішив студент 4-го курсу напряму підготовки «Біотехнологія» Андрій Шелаков і зателефонував на біофармацевтичне підприємство «Біофарма», щоб «з перших рук» одержати інформацію щодо особливостей одержання біофармацевтичних препаратів на основі бактеріофагів – вірусів бактерій. На підприємстві радо відгукнулися і запросили приїхати на екскурсію. І ось, оперативно організована група із 18 студентів 4 курсу у супроводі викладачів кафедри біотехнології і мікробіології доц. Скроцької О.І. і доц. Красінько В.О., вирушила до м. Біла Церква, де розташувалися нещодавно збудовані корпуси сучасного біофармацевтичного підприємства «Біофарма».
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.