Ось і минуло два тижні з початку дослідження. Весь цей час ми з нетерпінням чекали результати нашої роботи. Тож зараз готові розповісти про її успіхи…
Поділившись на підгрупи, ми почали досліджувати мікрофлору повітря в різних куточках нашого університету. А саме: в їдальні, аудиторії А-440, холі та підвалі А корпусу.
Повітря не є середовищем мешкання мікроорганізмів, а є транзитним середовищем. Постійно в повітрі знаходяться коки, палички, дріжджі, гриби, актиноміцети, спороносні бацили і клостридії.
Результати дослідження показали, що в їдальні, аудиторії та холі показники КМАФАнМ в межах норми. Найбільшу кількість колоній грибів та бактерій, що й не дивно, було виявлено у підвалі. Тут вже показник КМАФАнМ дещо перевалив за норму.
Для дослідження мікрофлори ґрунту ми відібрали пробу на подвір’ї університету.
Ґрунт є сприятливим середовищем для мікроорганізмів, оскільки в ньому в достатній кількості наявні поживні речовини та є волога. Отже при посіві на середовище МПА спостерігали суцільний ріст мікроорганізмів, що лише підтвердило наші знання про мікробіологічну забрудненість ґрунтів.
Наступним етапом – був аналіз посіву водопровідної води. На щастя ми не виявили умовно-патогенної мікрофлори, а показник КМАФАнМ не перевищував норми.
Найбільш захоплюючим та цікавим для нас було дослідження мікрофлори людини, адже ми і не здогадувались яка велика кількість мікроорганізмів знаходиться на поверхні та в середині нашого тіла.
Організм людини населяють понад 500 видів бактерій, біля 50 видів вірусів і понад 20 видів найпростіших. На руках можна виявити стафілококи, кишкову паличку, паличку правця і газової гангрени, мікобактерії та дифтерійні коринебактерії, спори різних грибів тощо. Тільки на шкірі людини може бути понад мільярд мікробів. У ротовій порожнині виявляють понад 100 видів мікроорганізмів.
Результати нас приголомшили: з порожнини рота ми висіяли 81 колонію мікроорганізмів. Висновок напрошується сам-собою – гігієна рота не останнє на що слід звертати увагу! А ось шкіра пальців рук та волосся порадувало більше – на них було виявлено лише 5-6 колоній.
Ми дуже раді, що завдяки заняттям з дисципліни «Мікробіологія для харчових технологій» змогли дізнатися про навколишній світ та нас самих. До зустрічі в наступному семестрі! Маємо надію, що Ви підготували для нас ще багато цікавинок!