Вже дуже скоро закінчення чергового навчального року – знову сесія та довгоочікувані канікули, але менш за все хочеться розлучатися з цікавим світом мікроорганізмів, в який ми з головою поринули на заняттях з дисципліни «Мікробіологія для харчових технологій».
Наш лектор – доцент Світлана Тетеріна протягом цілого семестру знайомила нас з особливостями цього «невидимого дива». Хіба могли ми знати, що дві третини всього природного світу – невидимі?! Що в кожній людині живе приблизно два кілограми мікроорганізмів, а половина кисню, яким ми дихаємо, виробляється бактеріями?!
Еукаріоти та прокаріоти, бактерії та віруси, цвілеві гриби та актиноміцети – ще на початку лютого ці слова були для нас лише далеким відлунням уроків біології в середній школі, а тепер ми не просто з легкістю розбираємось в класифікації мікроорганізмів, а навіть «знаємо їх в обличчя»!
Не уявляєте, скільки щастя було, коли ми вперше власноруч налаштували мікроскоп та побачили в ньому дріжджі, а коли знайшли ланцюжок грампозитивно забарвлених стрептококків в улюбленому йогурті, а як ми жахалися цвілевих грибів, спори яких, як виявляється завжди і всюди навколо нас.
А тепер ми дійшли до, напевно, найцікавішої частини лабораторних занять – дослідження мікробіологічної забрудненості об’єктів навколишнього середовища. Ось справжня робота для фахівця з експертизи!
Вже незабаром ми дізнаємось, що живе над нами, під нами та поруч з нами – в повітрі, ґрунті та воді, а також НА САМИХ НАС. Ми зробили посів повітря лекційних аудиторій, холу, підвалу та навіть туалету, водопровідної води та ґрунту, що власноруч відбирали за всіма офіційними вимогами відбору зразків біля студентської їдальні. Але найцікавішим був посів мікрофлори людини. Посміхніться! на Ваших зубах є бактеріальних наліт; а хто «живе» на волоссі; як часто та ретельно Ви миєте руки? За 2 тижні все побачимо! І Вам розкажемо!
До зустрічі!
Студенти ТІ – 2 – 6