Здавалося б, відповідь на це запитання має бути короткою. Однак, до вчорашнього дня своє стверджувальне «так» більшість людей, які тим чи іншим боком пов’язані з наукою, продовжували і словом «але….». Чому до вчорашнього дня запитаєте Ви? А відповідь на це питання ще простіша: немає слова «але» в науці, якщо ти знаєш про українців-науковців, простих людей, які своїми знаннями та сумлінною працею вже змінюють світ!
Не будемо більше Вас інтригувати, а просто розкажемо, як вчорашній день вплинув на світобачення магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ (серед яких теж є юні дослідники) та викладачів: доцента Оксани Скроцької та асистента Лілії Ключки.
Так, 20 грудня за підтримки АТ «Фармак» відбулася презентація книги відомого українського журналіста Юрія Марченка «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ». І, знаєте, після прочитання пари сторінок, емоції дуже двоякі: з одного боку – це гордість за людей, історії яких описано у книзі, а з іншого відчуття власного незнання, про те що серед нас живуть, працюють та творять такі люди.
Усі вони з України – математики, фізики, біологи, археологи, дослідники або новатори у інших сферах наук. Ця надзвичайна книга дає можливість познайомитися з 25 прекрасними людьми, але повірте в те, який же це захват бачити когось з них не на сторінці книги, а поруч. Так, окрасою свята стали одні з героїв книги: Нана Войтенко – нейробіологиня, Віктор Доносенко – патофізіолог, Ольга Маслова, яка донедавна займалася клітинною біологією, а зараз активно популяризує науку у масмедіа, та інші, а також автор книги Юрій Марченко.
Гостей заходу радо вітала Філя Жебровська, яка очолює Наглядову раду АТ «Фармак». Вона наголосила, що, випускаючи книжку «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ», «Фармак» хоче привернути увагу до питання розвитку наукового потенціалу нашої країни. І на прикладі вже відомих науковців показати сучасним молодим вченим, що перспективи для зростання та розвитку в Україні є. Філя Жебровська поспілкувалась із учасниками, які відвідали презентацію, а також нашими біотехнологами. Їм вона побажала розвивати та популяризувати сучасну науку, а після закінчення навчання влаштовуватись на роботу в «Фармак», де уже працює велика кількість випускників нашої кафедри.
Ми дуже вдячні АТ «Фармак» за запрошення на презентацію книги Юрія Марченка, за емоції, своєрідну мотивацію і звичайно за примірник книги. Сподіваємося, що для усіх, хто вже читає, а, можливо, після цієї історії захоче почитати цю книгу, саме вона стане настановою до дій.