Які події свідчать про кінець чергового календарного року і прихід року Нового? Звичайно ж, звіти, звіти і знову звіти, а також підсумкові наукові конференції!
Подія, яка відбулася 7 листопада 2017 р. у нашому університеті, стала ще одним підтвердженням того, що Новий рік невпинно наближається! Прийшла пора звітувати про виконання наукових проектів за напрямками секції № 24 «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології» Наукової ради Міністерства освіти і науки України.
І вперше такі звіти відбулися у рамках проведення Міжнародної науково-технічної конференції «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті Євроінтеграції», робота якої проходила у шести секціях.
Звичайно ж, науковці кафедри біотехнології і біотехнології не могли залишитись осторонь від такої події! У матеріалах конференції опубліковано шість тез, авторами яких є не тільки викладачі кафедри, а й аспіранти і студенти (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/uchast-u-konferentsiyah/konferentsiji-za-2017-rik).
Під час роботи конференції про виконання наукового проекту «Фізіологічні основи регуляції мікробного синтезу як підґрунтя для створення біотехнологій комплексних препаратів з стабільними поліфункціональними властивостями» прозвітувала завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Пирог Тетяна Павлівна.
І якщо для завідувача кафедри такі звіти є звичною подією, то усна доповідь магістранта першого року навчання Наталії Корх, присвячена дослідженням впливу рослинної добавки на мікробіологічну безпеку м’ясних виробів, стала справжньою подією, оскільки викликала неабиякий інтерес у присутніх.
Разом з тим доповідь професора Тетяни Павлівни Пирог прозвучала в незвичній для біотехнологів секції, де звітували про виконання проектів науковці механіки та енергетики. Проте й вони зацікавилися механізмами позитивного впливу катіонів міді на ступінь деструкції нафтових забруднень за наявності мікробних поверхнево-активних речовин. У свою чергу біотехнологи, які були присутні на конференції, а саме Ліля Никитюк, Христина Берегова, Світлана Антонюк намагалися зрозуміти, у чому полягає ефективна робота віброекстракційної апаратури, якими способами і для чого потрібно здійснювати демінералізацію молочної сироватки, а також моделювання системи змішувально-збивального процесу в технології бісквітного напівфабрикату. Біотехнологи взяли активну участь у дискусії про проблеми масообміну під час спиртового бродіння, а також про фактори, яківпливають на ефективність цього процесу, зокрема, акцентували увагу на тому, що максимальна концентрація утворюваного етанолу значно більше залежить від фізіолого-біохімічних особливостей біологічного агента, а не від регуляції надлишкого тиску в апараті і концентрації розчиненого СО2, на чому наполягали механіки.
Загалом, час роботи секцій пролетів непомітно, а вдома науковців-біотехнологів чекали непрочитані розділи курсових робіт та проектів, незаповнені електронні журнали успішності студентів, незакінчені презентації до наступних лекцій…. Як кажуть: «І знову в бій! Нам спокій тільки сниться!».