Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Знайомство з науковими установами

Цього року ІІІ курс під час проходження практики відвідав такі славетні наукові установи як Інститут біохімії НАН України ім. О.В. Палладіна та Інститут мікробіології та вірусології НАН України ім. Д.К. Заболотного.

Після довгоочікуваної зустрічі з одногрупниками та обміну враженнями, які ми отримали під час канікул, почалася наша екскурсія в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, що знаходиться в центрі столиці. Перша частина екскурсії була присвячена історії Інституту та біографії його засновника – академіка АН УРСР О. В. Палладіна. Нашим екскурсоводом був останній аспірант Олександра Володимировича – к.б.н. Назаренко Іван Володимирович.

Зустріч проходила у музеї Інституту, який розташувався у двох кімнатах, де жив і працював видатний академік. Іван Володимирович розповідав про внесок свого Вчителя у розвиток Інституту, радянської школи біохімії, його досягнення у науковій діяльності, співробітництво з закордонними вченими та інститутами, сучасний стан наукових досягнень Інституту. Розповідь супроводжувалась демонстрацією старих фотографій та нагород академіка. На згадку про візит до музею, студенти залишили короткі записи у спеціальній книзі.

Наступну частину екскурсії для студентів провів заступник директора з наукової роботи, д.б.н. Колибо Денис Володимирович. Він ознайомив студентів зі структурою Інституту та показав деякі робочі кабінети та науково-дослідні лабораторії. В ході цієї екскурсії студенти на власні очі побачили обладнання, з яким працюють співробітники Інституту: мас-спектрометр, потужні центрифуги та інші прилади, які допомагають вченим у розробці нових препаратів та технологій. Студенти також ознайомилися з медичними препаратами, що були розроблені співробітниками Інституту – препаратами Кальмівід, Медихронал, Мебівід, Мебіфон, наборами для імунодіагностики деяких захворювань та систем гемостазу. Наприкінці екскурсії Денис Володимирович зі своїми співробітниками продемонстрував ще одну розробку Інституту: електронний прилад, який дозволяє швидко та безпечно визначити інфекцію, спричинену хвороботворними ацидофільними бактеріями Helicobacter pylori. Він зазначив, що такий метод діагностики вже пройшов необхідні дослідження і дозволений для використання.

Студенти отримали приємні враження від цікаво проведеної екскурсії, за що щиро подякували Івану Володимировичу та Денису Володимировичу.

Наступним етапом проходження практики було відвідування Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. Нас привітно зустрів науковий співробітник ІМВ ім. Д.К. Заболотного Сергій Олексанрович Скроцький, який ознайомив нас з біотехнологічним модулем, що є діючим біотехнологічним виробництвом, розташованим в Інституті. Сергій Олексанрович цікаво та змістовно розповів нам про техніку стерилізації ферментерів. Ми детально ознайомились з цехом для приготування поживних середовищ, де змогли перевірити на практиці знання та навички, здобуті у ході вивчення дисципліни «Загальна біотехнологія». Ми дізналися, що існує безліч тонкощів і особливостей підготовки й подачи компонентів поживного середовища у апарат і ще багато цікавого, що стосується приготування поживних середовищ. Також С.О. Скроцький ознайомив нас з алгоритмом проектування виробництва цільового біотехнологічного продукту від лабораторії до сучасного підприємства.

Нас дуже зацікавили екскурсії своєю змістовністю та можливістю отримати перші практичні навички, тож дякуємо організаторам за цікаву навчальну практику!

Студенти БТЕК-3-2

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка