З кожним днем кількість хворих на COVID-19 зростає. Проте освітній процес не зупинити. Тому викладачі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ стараються різними способами донести до студентів учбовий матеріал. Особливо це стосується такої важливої для біотехнолога дисципліни як генетика. Як же провести лабораторне заняття, щоб мінімізувати ризик зараження і щоб студенти все зрозуміли? Ми знайшли компроміс!
Лабораторна робота була проведена в On-line режимі з лабораторії кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ лектором дисципліни з генетики Оксаною Ігорівною Скроцькою, провідним інженером Вікторією Григорівною Кожановою та старшим викладачем Оленою Володимирівною Гудзенко.
Незважаючи на деякі технічні проблеми (зникав звук під час Zoom конференції, зависав інтернет, виключалось світло), лабораторне заняття було проведене.
Студенти опанували один з найефективніших методів ідентифікації ауксотрофних мутантів –метод Холідея. Він дає можливість визначити потреби досліджуваних мутантів в 36 ростових факторах, використовуючи лише 12 чашок із мінімальним середовищем, що збагачене певними ростовими факторами. Також були проаналізовані результати попередньої лабораторної роботи, що стосувалась методу реплік для відбору ауксотрофних мутантних клітин дріжджів Saccharomyces сerevisiae.
Перевагою таких лабораторних робіт є те, що всі змогли бути присутніми на занятті. Не дивлячись на те, що дехто із студентів хворіє, всі змогли долучитися до дистанційної роботи. Тож побажаємо всім міцного здоров’я та до наступних зустрічей!