Похмуро. Холодно. Сумно. Але усе це не про нас, не про кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ, не про наших студентів-біотехнологів. Адже продовжуючи естафету відкритих занять, асистент кафедри БТМ – Белемець Тетяна Олександрівна, днями провела відкрите лабораторне заняття, на якому й справді було тепло, радісно та дуже «ясно» для студентів. Темою даного «дійства» був «Фагоцитоз» – основа нашого з Вами клітинного імунітету, а також одна з найбільш цікавих тематик для студентів другого курсу з дисципліни «Імунологія та основи імунобіотехнологій».
Як завжди за доброю традицією проведення занять в режимі он-лайн Zoom-конференцій, для початку асистент разом зі студентами визначили логічний та зручний план ведення взаємної роботи. Вже надалі неухильно дотримуючись плану, ас. Тетяна Белемець та група студентів БТ-2-2, відчайдушно «кинулись в бій» задля ще більш ідеального розуміння роботи своєї імунної системи.
У допомогу даним баталіям виступила мультимедійна презентація, котра включала в собі найбільш яскраві та новітні ілюстрації, схеми й просторові моделі клітин-фагоцитів, а також процеси їх взаємодії з патогенними мікроорганізмами. Познайомившись з рядом наших союзників (клітинами-фагоцитами) у боротьбі з чужорідними загарбниками (патогенами), користуючись презентацією та підготованим на базі новітніх наукових статей теоретичним матеріалом, асистент детально розповіла студентам-біотехнологам про те, як же все-таки вправно тримають оборону наші з вами імунні клітини, про процес фагоцитозу. На шляху до отримання завітної перемоги – чіткого розуміння роботи клітинного імунітету, студенти підтримували постійний діалог з асистентом, котрий також акцентував увагу на найбільш стратегічно-важливих аспектах процесу.
Свідками військових дій процесу фагоцитозу, битви «не на життя, а на смерть», були: завідувач кафедри БТМ професор Тетяна Пирог, професор Віктор Стабніков, доценти кафедри Світлана Тетеріна, Вікторія Красінько, Олександр Воронцов, Ольга Слободян, Юрій Карлаш, Оксана Скроцька, Світлана Старовойтова; асистенти кафедри Тетяна Сулейко, Лілія Ключка та другий викладач, асистент Віктор Удимович.
Вже наприкінці лабораторного заняття студентам другого курсу, все ж таки вдалося отримати перемогу, детально розібравши та опанувавши тематику процесу фагоцитозу. Адже у команді з асистентом Белемець Тетяною Олександрівною, вони націлено та невпинно рухались до своєї мети, а як ми всі знаємо: «Терпіння та труд, усе перетруть». Чого ми і бажаємо усім нашим здобувачам!