Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Захисти кваліфікаційних бакалаврських робіт завершенні: підбиття підсумків

Ось і завершилися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр», котрі тривали з 7 до 15 червня.

На долю наших сьогоднішніх вже бакалаврів випали чималі випробування: з середини другого курсу (березень 2020 р.), саме тоді, коли здобувачі починають заглиблюватися в нетрі майбутньої професії, їм довелось опановувати нову, повністю дистанційну, форму навчання. І вже тоді, коли ми всі, здавалось би, призвичаїлись до життя on-line, на нашу Україну прийшла величезна біда – війна, яка взагалі поставила під сумнів можливість завершення навчання, виконання кваліфікаційної роботи та, зрештою, її захист.

Але плідні чотири дні роботи Екзаменаційної комісії довели протилежне.

Як ми вже зазначали раніше, протягом усіх захистів очолював Екзаменаційну комісію завідувач кафедрою, д.т.н. Віктор Стабніков, до складу комісії входили доценти: к.т.н. Вікторія Красінько, к.т.н. Юрій Карлаш та к.б.н., гарант освітньо-професійної програми здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» Світлана Старовойтова. Функції ж секретаря Екзаменаційної комісії виконував асистент Віктор Удимович.

До захисту було представлено 43 кваліфікаційні роботи різного спрямування, які характеризували різноманітні можливості застосування біотехнологій у житті людини. Усі присутні на захистах мали можливість ознайомитися з роботами щодо питань розробки компонентів заквашувальних культур і пробіотичних препаратів, виробництва вітамінів і антибіотичних препаратів, компонентів вакцин і препаратів захисту рослин, синтезу мікробних поверхнево активних речовин та амінокислот і навіть культивування дріжджів роду Trichosporon для виробництва біодизелю.

Всі роботи є індивідуальними проектними рішеннями наших здобувачів, що підтверджується рівнем унікальності кожної роботи як однією з фундаментальних цінностей академічної доброчесності.

Вже багаторічною традицією є інтерес стейкхолдерів – представників фармацевтичних та біотехнологічних підприємств  до нашого маленького свята – переродження здобувачів на дипломованих бакалаврів-біотехнологів. Цьогоріч вони також долучалися до чималої кількості захистів та знов і знов мали можливість переконатися у високому рівні підготовки біотехнологів у НУХТ. Дякуємо нашим потенційним працедавцям (представникам АТ «Фармак» та ТОВ «Біофарма Плазма») за приємну компанію на засіданнях Екзаменаційної комісії.

Результатами захисту всі задоволені – здобувачі нарешті почули на свою адресу довгоочікувану фразу: «Вам присвоєна кваліфікація бакалавр з біотехнологій та інженерії», а члени Екзаменаційної комісії та гості відео-конференцій насолодилися цікавими доповідями та вичерпними відповідями на запитання.

Вітаємо новоспечених випускників з новою сходинкою в їхньому житті! Бажаємо реалізувати себе в подальшому висококваліфікованими фахівцями і не забувати як своїх однокурсників, так і викладачів, для яких ви завжди будете частинкою життя!

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка