Насичені студентські дні для магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» добігають кінця. А дні дійсно були насиченими, адже упродовж навчального процесу їм випала чудова можливість познайомитись з відомими на фармацевтичному ринку компаніями – корпорацією «Артеріум», ПАТ «Фармак» та ТОВ «Фармекс Груп». Представники корпорації «Артеріум» розбавили сірі будні студентів цікавими діловими іграми, в яких магістранти спробували себе навіть в ролі інженерів-будівельників. Співробітники ПАТ «Фармак» та ТОВ «Фармекс Груп» запросили магістрантів-біотехнологів на роботу в дані фармацевтичні компанії. Загалом навчальні дні студентів були дійсно насиченими та цікавими.
Але такі солодкі моменти розбавляла думка про те, що необхідно виконувати курсову роботу з дисципліни «Методи молекулярної біотехнології», мета якої – закріпити елементи науково-дослідної роботи студента, отримати додаткову інформацію з дисципліни на стадії первинного наукового пошуку і показати свою готовність вирішувати теоретичні і практичні завдання зі своєї спеціальності. Отож, як ви могли припустити, будні магістрантів не лише були насиченими, але й тривожними. І ось наступає цей день Х – захист курсових робіт.
Так, 16 травня студенти магістратури кафедри біотехнології і мікробіології представили свої курсові роботи науково-дослідного та інженерного спрямування. Варто зазначити, що наукові роботи магістранти виконували як на базі кафедри, так і науково-дослідних інститутів. Члени комісії – професор Тетяна Пирог, а також доценти Юрій Пенчук і Оксана Скроцька – відзначили актуальність, новизну та практичне застосування представлених наукових робіт. Курсові роботи інженерного спрямування містили, перш за все, техніко-економічне обґрунтування випуску продукту мікробного синтезу та біотехнологію певних цільових продуктів. Магістранти представили власні інженерні рішення при складанні технологічної та апаратурної схем ділянок доферментаційних процесів та виробничого біосинтезу цільового продукту, а також навели сучасні методики контролю представлених біотехнологій.
Отже, ряд тематик студентів були найбільш вдало розкриті в процесі наукового дослідження, а інші ідеї містили інноваційний компонент, що стане підґрунтям для написання у подальшому дипломної роботи.