Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Захист курсового проекту – відповідальний етап становлення біотехнолога

Нарешті, довгоочікуваний захист курсових проектів з дисципліни «Основи проектування біотехнологічних виробництв» відбувся!

Протягом двох днів п’ять комісій у складі професорсько-викладацького складу кафедри біотехнології і мікробіології працювали у режимі онлайн, оцінюючи результати роботи здобувачів, над якими вони плідно працювали останні три місяці.

Упродовж нелегкого, але надзвичайно творчого та цікавого періоду проектування, здобувачам необхідно було розробити проекти ділянок доферментаційних робіт та виробничої ферментації різних біотехнологічних виробництв: мікробного синтезу ферментів, антибіотиків, поверхнево-активних речовин, органічних кислот, полісахаридів, амінокислот, глутатіону, підсолоджувачів, а також біомаси як основи пробіотиків та інших бактеріальних препаратів.

Здобувачі, працюючи над курсовими, зробили техніко-економічні розрахунки, щоб показати доцільність біосинтезу необхідної кількості цільового продукту. Крім техніко-економічного обґрунтування, необхідно було підібрати етапи доферментаційних процесів та виробничого біосинтезу та оснастити їх обладнанням. Обов’язковими елементами були обґрунтування необхідності аерації, залежно від характеристики продуцента, пояснення етапів підготовки та стерилізації компонентів поживного середовища, враховуючи їх фізико-хімічні характеристики, вибір піногасника для виробничого біосинтезу, підбір необхідного обладнання для реалізації запропонованого процесу, враховуючи при цьому його габаритні розміри та продуктивність. Отже, виконання курсового проекту є суттєвим випробовуванням обізнаності здобувача із фундаментальних, загально-інженерних та спеціальних дисциплін та уміння інтегрувати отримані знання у вигляді нормативно-технічної документації.

Нинішні реалії, звісно, внесли свої корективи і до процесу підготовки та захисту проектів, які відбувалися у режимі онлайн. Проте, використовуючи «хмарні технології», усі члени комісій мали змогу ознайомитися з проектами здобувачів заздалегідь та сформулювати свої питання напередодні захисту. Здобувачі відповідально підійшли до своєї роботи, представивши свої курсові проекти у вигляді доповіді та презентації, до якої були включені основні моменти курсового проекту. Після онлайн-доповіді здобувачі мали змогу відповісти на запитання та отримати певні зауваження щодо проекту.

Далі пряма мова від безпосереднього учасника події, здобувача 4 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», Костянтина Цвєткова: «Якщо описати враження від захисту зі сторони студента-доповідача, то словами не передати те хвилювання, що ми відчували перед захистом і безпосередньо під час нього, але дружній настрій і сімейна атмосфера вивітрювали усі хвилювання, члени комісії вказували нам на наші помилки і чітко пояснювали, що ми мали виправити і чому саме так має бути, цим самим вони допомагають усім студентам зрозуміти певні тонкості біотехнології, за що я особисто щиро вдячний. На даному захисті були присутні багато як студентів, що не доповідали, але дуже хотіли послухати і почути щось нове, так і викладачів-керівників, які не брали безпосередньої участі у захисті, але допомагали морально доповідачам. Якщо підвести підсумок, то сьогоднішній захист пройшов на вищому рівні, ми дізналися багато нового і вдячні усім викладачам за їх підтримку і дружню атмосферу під час такого хвилюючого моменту для будь-якого студента як захист курсової роботи».

Тож побажаємо нашим здобувачам нових вдалих проектних рішень і подальших успіхів на шляху до омріяного диплому!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка