Цьогоріч Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (ІМВ НАНУ) святкує знаменну подію – 90-річчя від дня заснування. Тож колектив кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) Національного університету харчових технологій (НУХТ) вітає співробітників ІМВ НАНУ з ювілеєм!
У витоків організації підготовки інженерів-біотехнологів нашої країни на кафедрі БТМ НУХТ стояв професор, член-кореспондент АН України Євген Іванович Квасніков, який пізніше, упродовж багатьох років, очолював відділ фізіології і систематики промислових мікроорганізмів ІМВ НАНУ, започаткувавши багаторічну плідну співпрацю з кафедрою біотехнології і мікробіології НУХТ.
Вже перші вихованці кафедри, випускники 1971 року, зробили значний внесок у розвиток біотехнології в Україні. Серед 25 «перших ластівок» – інженерів-технологів мікробіологічних та вітамінних виробництв, як тоді називали біотехнологів, були Михайло Миколайович Гавриленко та Таїсія Михайлівна Ногіна, які у стінах ІМВ НАНУ блискуче захистили дисертації та отримали вчений ступінь кандидата наук. Серед випускників наступних років слід згадати д.б.н., проф. Володимира Миколайовича Іванова, який очолював відділ технології біосинтезу ІМВ НАНУ, а пізніше гідно представляв українську наукову біотехнологічну школу за кордоном. Випускниця 1975 року к.т.н. Тетяна Миколаївна Головач нині очолює роботу Депозитарію штамів мікроорганізмів ІМВ НАНУ, єдиного в Україні закладу, що здійснює гарантоване державне зберігання непатогенних інноваційних мікроорганізмів.
З роками міцнішала та розвивалася плідна співпраця нашої кафедри з ІМВ НАНУ. Колектив даної наукової установи поповнився талановитими науковцями – випускниками кафедри, серед яких: Тетяна Павлівна Пирог (нині завідувач кафедри БТМ НУХТ), Андрій Юрійович Нудьга, Людмила Миколаївна Буценко, Юлія Володимирівна Корж, Вікторія Володимирівна Дюг, Сергій Олександрович Скроцький, Олена Володимирівна Гудзенко, Вікторія Іштванівна Стойко, Дарина Ренатівна Абдуліна та ін.
Неабияке значення приділяє співпраці з кафедрою БТМ НУХТ директор ІМВ НАНУ, академік НАН України Валентин Степанович Підгорський. Очолюючи роботу Інституту, він, тим не менше, знаходить час у своєму надзвичайно напруженому робочому графіку для участі у роботі спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 НУХТ із захисту докторських дисертацій.
Вдалому поєднанню наукового потенціалу ІМВ НАНУ та освітянської діяльності сприяє і те, що провідні науковці даного закладу беруть активну участь у підготовці фахівців з біотехнології на кафедрі БТМ НУХТ. Особливою актуальністю розглянутих проблем, глибиною аналізу, а також різнобічністю підходів і методів відрізняються наукові дослідження студентів кафедри БТМ НУХТ, які проводяться за безпосереднього керівництва або консультативної допомоги співробітників відділів ІМВ НАНУ.
90 років – це дата, коли можна підводити підсумки й з гордістю говорити про досягнення, славні перемоги й наукові відкриття! Як багато зроблено й скільки ще чекає у майбутньому!
Тож бажаємо колегам подальших успіхів і натхнення. З Ювілеєм!