Цьогоріч Національний університет харчових технологій (НУХТ) вперше проводить ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» (далі – Конкурс) у 2020/2021 навчальному році (наказ МОН України № 1457 від 24.11.2020 р.)
ІІ тур проходить у два етапи: І – рецензування робіт членами Галузевої конкурсної комісії, а ІІ етап – захист робіт на підсумковій науково-практичній конференції Конкурсу.
Для участі у ІІ турі Конкурсу надійшло 48 робіт з 23 закладів вищої освіти, а для участі у підсумковій конференції Конкурсу було запрошено найталановитіших студентів – авторів 30 робіт з наступних навчальних закладів: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Київський національний університет технологій та дизайну, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького, Миколаївський національний аграрний університет, Національний авіаційний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний фармацевтичний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Український державний хіміко-технологічний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та, звичайно, біотехнологів Національного університету харчових технологій.
І ось, 8 квітня у режимі відеоконференції і розпочався ІІ етап Конкурсу. О дев’ятій ранку учасники почали збиратись біля моніторів комп’ютерів та мобільних гаджетів. І в цьому є свої переваги, адже можна прийняти участь сидячи у теплій затишній оселі з чашечкою гарячої кави в руках. І при цьому абсолютно не потрібно витрачати час та кошти на дорогу.
Відкриття підсумкової конференції Конкурсу розпочалось із привітального слова голови Галузевої конкурсної комісії, ректора НУХТ, професора Олександра Шевченка. Він зазначив, що проведення таких Всеукраїнських заходів дозволяє виявляти й розвивати таланти молодих дослідників та впевнено рекомендувати обдаровану молодь, яка займається науковими дослідженнями, як майбутніх співробітників провідних біотехнологічних та фармацевтичних компаній України. Такі конкурси дозволяють рухати уперед молоду українську науку.
Далі із юними дослідниками поспілкувалась Наталія Михайленко – методист вищої категорії відділу науково-дослідної роботи та атестації наукових кадрів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти МОН». Вона побажала усім творчого натхнення та наголосила, що усі здобувачі є переможцями, адже саме випускники-біотехнологи займають керівні посади на багатьох підприємствах України.
З привітальним словом виступили декан факультету біотехнології та екологічного контролю Наталя Грегірчак та завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Тетяна Пирог. Вони акцентували увагу присутніх на тому, що біотехнологія – це дуже велика й важлива сфера людської діяльності, яка визначає нині науково-технічний прогрес, а біотехнологів без перебільшення можна назвати технологами третього тисячоліття.
До теплих привітальних слів до учасників Конкурсу та зі словами вдячності організаторам долучилися представники вищих навчальних закладів з різних куточків нашої України. Приємно відчувати, наскільки важливою є підготовка фахівців за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», якій у нашій країні приділяється така велика увага.
Далі учасники розпочали презентувати свої роботи по трьом секціям: «Харчова і сільськогосподарська біотехнологія», «Промислова та екологічна біотехнологія», «Фармацевтична та молекулярна біотехнологія».
Спонсором Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» виступає одна із сучасних фармацевтичних компаній України – АТ «Фармак». Компанія співпрацює з профільними закладами вищої освіти та підтримує Всеукраїнські студентські олімпіади та конкурси по всій країні.
Всім учасникам бажаємо успіху та гідного представлення своєї роботи!