Підготовка та захист кваліфікаційної дипломної роботи - невід'ємна частина навчального процесу, яка є підсумком багаторічної роботи і здобувача, і викладачів. Саме цей вид навчальної і творчої діяльності здобувача фактично визначає ступінь його підготовленості до виконання своїх професійних обов’язків, а отже і зумовлює зацікавленість роботодавців у такому співробітнику.
Згідно з попередніми консультаціями з роботодавцями, у тому числі і випускниками кафедри БТМ, під час навчання здобувачі мають всебічно опанувати складання технічної документації, зокрема регламентів виробництва.
Прагнучи максимально врахувати побажання роботодавців і напрацювання кафедри у напрямку наскрізного дипломного проектування, за якого здобувачі розпочинають роботу над кваліфікаційною випусковою бакалаврською роботою за два роки до захисту, нинішнім здобувачам третього курсу було запропоновано здійснити вільний вибір спрямування тематики курсового та дипломного проектування. Кожен здобувач міг обрати той напрямок біотехнології, який його найбільше зацікавив. Перелік спрямувань, який налічує 16 напрямків: препарати на основі біомаси мікроорганізмів, ентомопатогенні та гербіцидні препарати, біотехнологічні препарати для рослинництва, заквашувальні композиції для виробництва кисломолочних продуктів, пробіотики і бактеріоцини, препарати на основі біомаси мікроорганізмів для природоохоронних біотехнологій, вакцини і тест-системи, амінокислоти, антибіотики, органічні кислоти, ферменти, вітаміни (а також пігменти і антиоксиданти), спирти і органічні розчинники, полісахариди + ПАР мікробного походження, препарати на основі рекомбінантних білків, препарати на основі вірусів був згрупований за трьома категоріями біотехнологій (препарати на основі біомаси, препарати на основі метаболітів мікроорганізмів та препарати на основі вірусів та рекомбінантних білків).
Зважаючи на складний період дистанційного навчання, необхідно було напрацювати підходи до самої процедури вибору. Попередньо проведені консультації зі здобувачами під час Zoom-відеоконференції, а також ретельна організаційна робота, здійснена доцентами кафедри Вікторією Красінько та Іриною Волошиною, дозволили здобувачам швидко та результативно впоратися з непростим завданням вибору і здійснити його упродовж великої перерви між онлайн парами. Онлайн-запис був організований у вигляді синхронного заповнення здобувачами Google-форми.
Бажаємо нашим здобувачам так само організовано та вчасно виконувати усі етапи курсового і дипломного проектування, які наближають їх до одержання омріяного диплому!