Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Відзначаємо Міжнародний день мікроорганізмів

17 вересня відзначається Міжнародний день мікроорганізмів, щорічне свято мікробіології. Цей день є нагодою популяризувати різноманіття та різноманітність мікроорганізмів. Це спосіб заохотити кожного визнати та відзначити важливість мікроскопічних організмів для здоров’я людини, культури, економічної діяльності, зайнятості та всього нашого повсякденного життя.

ТРОХИ ПРО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МІКРООРГАНІЗМІВ

Міжнародний день мікроорганізмів – це ініціатива, започаткована Португальським товариством мікробіології в 2017 році для поєднання заходів з поширення науки.

Після цього першого видання святкування проводилися в Португалії та за кордоном, а також онлайн під єдиною ідентичністю через логотипи та талісмани, виготовлені в Португалії. Його підтримала Федерація європейських мікробіологічних товариств (FEMS), щоб збільшити масштаб і вплив цих подій, особливо в 2020 році, щоб представити позитивні аспекти мікроорганізмів.

Наукове вивчення мікроорганізмів почалося з їх спостереження під мікроскопом у 1670-х роках Антоні ван Левенгуком. 17 вересня було обрано для визнання дати. У 1683 році ван Левенгук – голландський купець без формальної освіти – надіслав листа до Королівського товариства в Лондоні, повідомляючи про перший опис одноклітинного організму. У 1850-х роках Луї Пастер виявив, що мікроорганізми викликають псування харчових продуктів, а Роберт Кох у 1880-х роках відкрив, що мікроорганізми викликають захворювання, такі як туберкульоз, холера та сибірська виразка.

У ЦЕНТРІ УВАГИ ЦЬОГО ДНЯ – МІКРООРГАНІЗМИ!

Мікроорганізми та їх діяльність мають широко поширений, значний і загалом позитивний вплив на здоров’я та благополуччя людей, всю поверхню планети та її атмосферу. Мікроби, невидимі для людського ока, є прихованою силою в багатьох повсякденних діях, служачи для ферментації їжі та очищення стічних вод, для виробництва палива, ферментів та інших біоактивних сполук і є життєво важливим компонентом родючого ґрунту. В організмі людини мікроорганізми складають мікробіоту людини, включаючи необхідну кишкову флору. Патогени, відповідальні за багато інфекційних захворювань, також є мікробами, і як такі є об’єктом заходів профілактики та боротьби з хворобами.

До мікроорганізмів відносяться всі одноклітинні організми, тому вони надзвичайно різноманітні. Вони живуть майже в усіх середовищах існування від полюсів до екватора, пустель, гейзерів, скель і морських глибин. Деякі пристосовані до таких екстремальних умов, як дуже жаркі або дуже холодні умови, інші – до високого тиску, а деякі – до середовищ із високою радіацією. Є докази того, що австралійські породи віком 3,45 мільярда років колись містили мікроорганізми, що є першим прямим доказом життя на Землі.

Однак, на відміну від інших предметів, які мають значний вплив на людство, знання цих життєво важливих мікробних дій, того, як вони впливають на наше життя та як їх можна використовувати на благо людства – мікробіологічна грамотність – є низькою серед громадськості та осіб, які приймають рішення. Розуміння ключових мікробних дій має важливе значення в суспільстві для прийняття обґрунтованих особистих рішень, а також для розробки політики в уряді та бізнесі.

Ми сподіваємося, що мікробіологи, мікробіологічні дослідницькі товариства, професіонали з мікробіологічної грамотності та всі любителі мікробів у всьому світі зможуть вирішити це питання, поділившись 17 вересня своєю пристрастю та знаннями про мікроби та їх цінність для всього людства.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка