Одним з розділів дипломних проектів здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» є розділ «Схема біосинтезу цільового продукту».
На основі теоретичних знань та практичних навичок, одержаних під час вивчення дисципліни «Біохімічні основи мікробного синтезу», з використанням електронної бази KEGG (Kyoto Encyclopedia of Genes and Genomes) студенти складають схему біосинтезу цільового продукту, починаючи з реакцій катаболізму ростового субстрату.
У 2019-2020 навчальному році викладачі кафедри біотехнології і мікробіології суттєво «полегшили» студентам виконання цього розділу дипломного проекту.
У вересні у видавництві «Ліра» вийшов друком підручник «Біохімічні основи мікробного синтезу» (автори Пирог Т.П. і Пенчук Ю.М.), в якому підсумовано сучасні дані про шляхи біосинтезу як препаратів на основі біомаси, так і практично цінних первинних і вторинних метаболітів, у тому числі й антибіотиків (феназинових, стауроспорину, теіксобактину, карбапенемів, монобактамів, мегаломіцинів, валідаміцину А та ін.). Сподіваємося, що студенти гідно оцінять роботу викладачів під час виконання дипломних проектів, а викладачі, у свою чергу, високо оцінять старання студентів під час захисту дипломів!