Нарешті ми всі дочекались цього дня! Біотехнологічні студії 2024 року розпочато! Перший день цього заходу зустрів нас ранковим сонцем, приємним співом птахів та радісними обличчями абітурієнтів. Вранці помічники – юні біотехнологи, розпочали реєстрацію учасників. Наші амбасадори радо зустріли усіх перед А корпусом Національного університету харчових технологій, а також провели школярів в студентський клуб, де кожен учасник отримав папку з цікавинками та символікою НУХТ і Корпорації «Артеріум». Цього разу їх було набагато більше, ніж зазвичай. Безумовно це радує, адже цей факт свідчить про те, що такі заходи подобаються школярам.
На початку з вітальним словом здобувачів шкіл, коледжів та ліцеїв привітала декан факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак. Далі наших учасників привітали спонсори та партнери Біотехнологічних студій – «Корпорація «Артеріум»». Після чого Ігор Ключка та Марина Герасименко, як представники компанії-спонсора даного навчального проекту, розпочали лекцію-інтерактив «Біотехосвіта – ключі до успіху». На жаль, продовжити її повністю нам завадила повітряна тривога, тому всі учасники були негайно проведені в безпечне місце – укриття НУХТ. Попри те, що вороги завдали удар по місту, запал школярів до нових знань та мотивація опановувати нові горизонти не згасли, тому захід продовжив свою роботу у сховищі. Наприкінці пан Ігор провів невеличке опитування і усі, хто правильно відповів на питання, отримали подарунки.
Наступним кроком нашого заходу була кава-брейк. Найсмачніший чай з найсмачнішими булочками, бутербродами та цукерками й приємне спілкування зі студентами нашого факультету, що може бути краще? Звичайно, тільки майстер-класи від наших викладачів. Тому, після невеличкої перерви та перекусу наші гості перемістились в навчальну лабораторію кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Перший практичний кейс під назвою «Детективи мікросвіту: розкриваємо таємниці води і повітря» провела асистентка кафедри, здобувачка освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» Ірина Ковшар. Вона розповіла школярам про особливості мікробіологічного аналізу води та повітря з детальним поясненням чому це важливо, а також розкрила секрети взаємодії мікроорганізмів з навколишнім середовищем. Наступний майстер-клас по харчовій біотехнології провів завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков та старший викладач Тетяна Белемець. Наші гості опанували методику роботи з молочнокислими бактеріями та приготували власні зразки кисломолочної продукції, які вони проаналізують у наступні дні Біотехнологічних студій.
Для тих учасників, які не мали змоги відвідувати НУХТ, були проведені онлайн-заходи.
Усі були дуже задоволені сьогоднішнім днем, отримали масу позитивних емоцій, нових знань та знайомств. З нетерпінням чекаємо Вас завтра!