Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Від теорії до практики: магістранти-біотехнологи опановують сучасні інструментальні методи досліджень на базі ПНДЛ

Опанування сучасних інструментальних методик є надзвичайно важливим для майбутніх біотехнологів. Ці навички забезпечують проведення високоточних досліджень, що є ключовим для розробки, впровадження та контролю інноваційних біотехнологічних процесів і продуктів. Володіння сучасними технологіями забезпечує майбутнім фахівцям конкурентоспроможність на ринку праці та підвищення ефективності впровадження нових інженерних рішень у промисловій та фармацевтичній біотехнології. Крім того, глибокі знання інструментальних методик підвищують якість наукових досліджень і в цілому відкривають нові горизонти для розвитку магістерської освітньо-професійної програми.

Магістранти-біотехнологи освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» мали гарну нагоду закріпити теоретичні знання, отримані під час вивчення дисциплін «Новітні напрями у біотехнології та фармації», «Нанобіотехнології», «Технології лікарських косметичних засобів» на практичному занятті на базі дослідницьких потужностей Проблемної науково-дослідної лабораторії та Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування»  НУХТ. Магістранти-біотехнологи долучилися до майстер-класу з дослідження якості води за допомогою мультипараметричного фотометра 7500 Palintest. Цей прилад призначений для контролю якості різних типів вод, компактний та надійний. Варто відзначити, що визначення показників якості води є дуже важливим як у біотехнології, так і у фармації, а фотометр 7500 є надзвичайно зручним інструментом для швидкого і точного аналізу багатьох показників води. За його допомогою можна визначити кольоровість, лужність та жорсткість води, вміст у воді розчиненого кисню, хлоридів, нітратів, сульфатів, фосфатів тощо.

Далі магістранти на власному досвіді пересвідчилися, що і нанорозмірні частинки теж піддаються вимірюванню, долучившись до аналізу розміру і зета-потенціалу наночастинок срібла методом динамічного розсіювання світла за допомогою двокутового аналізатора розмірів частинок та молекул Zetasizer Nano ZS (Malvern, Великобританія). До речі, самі наночастинки були отримані магістрантом Ростиславом Ковалем шляхом біологічного синтезу з використанням метаболітів дріжджів Saccharomyces cerevisiae у ході виконання ним кваліфікаційної роботи.

Також здобувачі мали можливість ознайомитись з роботою лазерного дифракційного аналізатора Mastersizer 3000 (Malvern, Великобританія). Окрім аналітичної платформи Mastersizer 3000, включає комплект обладнання для підготовки зразків, ємності та дозатори для надання необхідного об’єму дисперсанту, зонд для попередньої ультразвукової обробки (диспергування проб). Цей аналізатор забезпечує високу точність визначення розмірів мікрочастинок, а також дослідження гранулометричного складу осадів, що дуже важливо для оптимізації виробничих біотехнологічних та фармацевтичних процесів. Зокрема, магістрантами були проаналізовані показники якості таблетованих форм лікарських засобів. Приємно здивувала здобувачів можливість миттєвого аналізу результатів вимірювання та якість їх графічного відображення. Магістранти ще раз переконалися, що науково-дослідна база НУХТ є сучасною, а Проблемна науково-дослідна лабораторія – осередком провідних наукових досліджень.

Ми висловлюємо щиру подяку завідувачу Проблемної науково-дослідної лабораторії, к.т.н., старшому науковому співробітнику Андрію Мариніну та молодшому науковому співробітнику Оксані Позняк за можливість долучитися до досліджень із використанням сучасного наукового обладнання високого рівня та за надзвичайно цікаві та корисні пояснення усіх особливостей і тонкощів проведення аналізів.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка