На сьогоднішній день підготовка фахівців, які б володіли не тільки теоретичними, але і практичними навичками розроблення і впровадження елементів НАССР у виробництво є нагальною необхідністю, оскільки з вересня цього року впровадження системи HACCP є обов’язковим для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами в Україні. Тому викладачами кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій Наталією Грегірчак, Світланою Тетеріною та Тетяною Нечипор підготовлено навчальний посібник «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР. Лабораторний практикум», що вийшов друком у РВЦ НУХТ.
Випуск даного посібника покликаний частково компенсувати дефіцит навчальної літератури санітарно-гігієнічного профілю, літератури, присвяченої конкретним рекомендаціям щодо впровадження системи НАССР у виробництво в нашій країні.
Матеріал навчального посібника включає розділи по правилам роботи та організації мікробіологічної лабораторії, методам мікроскопії та техніки мікроскопування, методам роботи з мікроорганізмами, розглянуто морфологічні та культуральні ознаки бактерій, грибів, дріжджів, вплив факторів зовнішнього середовища на мікроорганізми.
Друга частина посібника присвячена методам визначення безпеки харчових продуктів за мікробіологічними показниками і охоплює практично всі галузі виробництва харчових продуктів, що особливо важливо при запровадженні на харчових підприємствах системи якості НАССР. У посібнику містяться методи визначення мікробіологічних показників у сировині, напівпродуктах та готових виробах, наведено склад реактивів, розчинів, поживних середовищ, що використовують для визначення санітарно-показових мікроорганізмів.Розробка й впровадження системи менеджменту безпеки харчової продукції, побудованої на принципах НАССР на сьогодні є актуальним завданням, яке ставлять перед собою сучасні виробництва, орієнтовані на випуск продукції, що відповідає міжнародним стандартам систем якості. Тому навчальний посібник «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР. Лабораторний практикум» стане в нагоді студентам спеціальностей «Біотехнології та біоінженерії», «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа», а також спеціалістам, що працюють у галузі харчової промисловості, контролю якості харчових продуктів.