Ще з шкільних років я зрозумів, що хочу поєднати своє життя та майбутню професію з фармацевтичною промисловістю, саме тому прийняв для себе рішення вивчати біотехнологію. Однак, обрати університет, який на цілих шість років стане твоєю родиною, завдання не з легких. Відвідавши чимало навчальних закладів міста Києва я обрав для себе Національний університет харчових технологій (НУХТ). Переступивши поріг НУХТу, шукаючи свою майбутню кафедру я заблукав, бо НУХТ ще той Хогвартс. Знайшовши свій пункт призначення я поринув у світ біотехнології…
Щирі посмішки викладачів та їх безкінечна турбота переконали мене у правильності мого вибору. Важливим фактором у виборі напрямку навчання стало те, що кафедра БТМ має бездоганну репутацію на ринку працевлаштування. Цікавим також є те, що прийшовши в свій час на омріяну роботу в кожному куточку провідних фармацевтичних підприємств ви зустрінете біотехнологів-НУХТ. Тому, можна вважати, що разом з вищою освітою ви отримуєте другу родину.
У студентські роки, завдяки співпраці кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), мені випала нагода займатися науковою роботою в інституті Експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (відділ моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії). Саме цей відділ і став поїм першим місцем роботи, ще починаючи з останніх курсів навчання на бакалавра я працював на посаді техніка, а з першого курсу магістратури на посаді інженера. Тут я став частиною команди, що вивчає особливості метаболізму пухлинних клітин з метою пошуку можливих способів боротьби з онкологічними проблемами, мав можливість працювати з клітинним банком ліній тканин людини та тварин. Загалом – отримав неоціненний практичний досвід.
Звичайно, говорити про поєднання навчання, наукової роботи, суміщення роботи за фахом, а в подальшому й основної роботи дуже легко, проте на практиці для успішного виконання усіх поставлених задач кількість годин в добі має значно збільшитися. Однак, коли отримуєш очікуваний результат – омріяну роботу, ти розумієш, що все це було не дарма.
Відповідальне ставлення до навчання на кафедрі дало мені можливість успішно пройти співбесіду та стати наймолодшим спеціалістом з сертифікації, стандартизації та якості у відділі міжнародної реєстрації лікарських засобів в провідній фармацевтичній компанії країни «Acino Group».
Отож, бажаю кожному студенту-біотехнологу Національного університету харчових технологій відчувати, що він свого часу зробив правильний вибір!!!
Назар Видасов, магістрант ІІ року навчання