Практика - маленьке слово з безмежним значенням для допитливого студента. Саме в цей час ми можемо пов'язати теоретичні знання, отримані під час навчання в стінах нашого університету з їх застосуванням, і тим самим доторкнутися до довгоочікуваної роботи біотехнолога. Нам - студентам четвертого курсу - Потапенко Валерії та Хоньківу Мирославу випала можливість зануритись у практику на виробництві бактеріальних заквасок в Державному дослідному підприємстві ІПР НААН. З перших днів знайомства з технологією і організацією виробництва ми мали змогу оцінити наші знання і навички спілкуючись з працівниками та керівниками виробничого цеху, цеху пакування та мікробіологічної лабораторії.
Нас повноцінно ознайомили з документацією, системами водопостачання, підготовки повітря, санітарною підготовкою виробництва, обладнанням, а також технологічним процесом з усіма його особливостями.
Особливо ми звернули увагу на шляхи оптимізації природних симбіозів бактерій, які використовуються для отримання молочнокислих продуктів, контроль цих симбіозів з відповідними продуктами і побачені нами на власні очі «кефірні грибки». Але найцікавіше виявилося для нас - це долучитись до тяжкої та копіткої праці у виробничому цеху, де з маленької колби вирощують цілий всесвіт мікроорганізмів у ферментері, готову культуральну рідину змішують із захисним середовищем, висушують у ліофільній сушарці, а потім пакують у флакони і коробочки, в яких закваски потрапляють до кінцевого споживача.
Під час проходження практики ми переконались, що виробництво відбувається саме так, як це пояснювали на спеціальних дисциплінах і значно наблизило нас до мети навчання в університеті – стати біотехнологом.