Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Сучасні тренди у розробленні нових лікарських засобів: 3D-моделювання ліків

Як ми і обіцяли продовжуємо знайомити вас з сучасними можливостями у сфері фармацевтичних технологій, які можуть допомогти справитись з більшістю викликів, що постають на шляху дослідників.

І так, ще один цікавий тренд сучасності – використання 3D-принтеру для виготовлення таблеток.

Таблетки, надруковані на 3D-принтері, не тільки дозволяють зазирнути в майбутнє світу, де кожен зможе друкувати свої ліки з дому, але й мають набагато практичніше застосування для керування лікуванням. На сьогодні дана технологія вдосконалюється та розвивається, а все почалось зовсім нещодавно після того, як у 2015 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) схвалило проект Spritam, перший надрукований на 3D-принтері рецептурний препарат для лікування симптомів епілепсії.

Через наявність в сьогоденні проблеми з поліпрагмазією, тобто лікуванням яке передбачає одночасне використання декількох препаратів і через що пацієнтам важко керувати прийомом кількома ліками, дослідники вивчають можливість виготовлення багатошарових "поліпігулок" використовуючи 3D-друк. За допомогою такого підходу в одному препараті можуть міститись декілька лікарських засобів.

Найбільша складність, яка стримує компанії від виробництва «поліпігулок» (мається на увазі традиційний метод розробки без використання 3D-принтерів) – це складність виробництва та жорсткість дозування. Однак з можливістю використання 3D-друку з’являються нові перспективи для розробки таблеток різних форм і надання специфічного для пацієнта лікування. В таблетках, надрукованих на 3D-принтері, матеріали можуть бути включені в одну таблетку, однак кожен тип препарату розділений відповідним шаром, що означає, що дозування можна регулювати. Ця перспективна технологія для виробництва ліків на сьогодні ще мало вивчена.

Розглянувши таблетки, які надруковані на 3D-принтері, не можна не згадати про використання деякими компаніями новітнього підходу, який значно відрізняється від традиційного виробництва та маркетингу ліків, і полягає в залучені постачальника та споживача.

Стратегія «around the pill» (навколо таблетки) є однією із таких підходів. Це стосується виходу за межі простого виробництва та продажу ліків у тому вигляді, як вони є, а скоріше розробку ліків і додавання до нього цифрових технологій охорони здоров’я. Прикладом цієї стратегії є співпраця між центром охорони здоров’я Partners та японським виробником ліків Daichii-Sankyo щодо створення «мобільного обертового» антикоагулянта, призначеного для лікування фібриляції передсердь. Він включає в себе пристрій моніторингу, який можна носити, і додаток для зворотного зв’язку від лікарів, а також він запрограмований на автоматизовані сповіщення з самого додатка.  

Ну і на останок не можна не згадати використання нанотехнології для доставки ліків.

Нині лікування, яке використовує матеріал великого розміру для доставки ліків, створює такі проблеми як погана біодоступність, низька розчинність, відсутність цільової доставки та загальні побічні ефекти. Застосування нанотехнологій для доставки ліків забезпечує потенціал для покращеного лікування з цілеспрямованою доставкою та меншою кількістю побічних ефектів.

Застосування нанотехнологій для доставки ліків відбувається шляхом використання розроблених наноматеріалів, а також формування систем доставки з нанорозмірних молекул, наприклад, таких як «ліпосоми».

Застосування нанотехнологій для доставки ліків дозволяє досягти наступних переваг: поліпшити здатність до доставки ліків, які погано розчиняються у воді; забезпечити специфічне націлювання аби зменшити накопичення ліків у здоровій тканині; допомагають утримувати препарат в організмі достатньо довго для ефективного лікування; розширення біологічної активності препарату через захист від біологічного середовища.

Дозволяють транспортувати ліки через епітеліальний та ендотеліальний бар’єри. І на сам кінець, дозволяють об’єднати терапевтичні та діагностичні методи в один засіб.

Найчастіше використання нанотехнологій для доставки ліків розглядають при використанні хіміотерапевтичних препаратів.

Тож, якщо Вам цікаво було занурюватись з нами в одну з дисциплін яку вивчають наші магістранти, то Ви, або вже здобувач-біотехнолог, або сто відсотків маєте потенціал ним стати! Тоді запрошуємо до лав нашого допитливого студентства і зовсім незабаром справа конструювання, розроблення та дослідження нових лікарських засобів може стати справою і Вашого життя.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка