Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Сучасні наукові тренди нашої кафедри: біогенний синтез наночасток срібла

Металеві наночастки привертали увагу вчених понад століття і в даний час широко використовуються в різноманітних напрямках. Вони знаходяться в центрі уваги через їхній величезний потенціал у галузі нанотехнологій.

Створення наночасток відповідного розміру, форми та дисперсності є одним із завдань сучасної нанобіотехнології. Удосконалення біологічних методів біосинтезу наночасток може дозволити розширити їх використання у різних сферах, оскільки ці характеристики у цьому випадку можна контролювати, оптимізуючи умови культивування біологічних об’єктів, використовуваних в синтезі. Морфологія наночасток може бути змінена при біосинтезі з використанням різних значень pH, температури та інших умов культивування.

Інтерес до наночасток також не залишив без уваги і нашу кафедру. Так, під керівництвом Оксани Скроцької зацікавлені студенти, які бажають поринути у вир науки мають можливість займатись таким напрямом наукової роботи.

На сьогоднішній день досить актуальним є пошук нових дієвих антимікробних агентів, а срібло відоме своїми антибактеріальними та протигрибковими властивостями і вже багато років використовується в медицині для антимікробних цілей. Оскільки наночастки срібла мають велику загальну площу поверхні, що доступна для взаємодії з мікроорганізмами, вони виявляють сильніший антибактеріальний ефект, ніж звичайне металеве срібло.

На даний час для отримання наночасток срібла використовуються дріжджі Saccharomyces cerevisiae М437 з колекції живих культур кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій. Їх культивують, далі після певних маніпуляцій з культуральною рідиною отримують безклітинний водний екстракт, в який додається нітрат срібла для біосинтезу наночасток. Після обраних параметрів біосинтезу отримують наночастки срібла і, користуючись ультрацентрифугою, біогенні наночастки осаджують та висушують або зберігають у вигляді розчину для подальших досліджень.

Наночастки срібла мають досить сильні антимікробні властивості, тому вони вважаються потенційними агентами для лікування та запобігання різних інфекцій. Їх можна використовувати проти грибів та вірусів, а також бактерій, стійких до звичайних антибіотиків, або навіть проти бактерій з множинною стійкістю, таких як Pseudomonas aeruginosa. Тому далі отримані біогенні наночастки срібла перевіряють на антимікробну активність щодо обраних тест-культур (бактерії, дріжджі).

Отримання стабільних наночасток за оптимальних умов дозволить їх широко використовувати у якості антимікробних агентів з високою біологічною активністю та широким спектром застосування.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка