Протягом 6 та 7 лютого 2023 року на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ) відбулася чергова знаменна подія – захисти кваліфікаційних робіт здобувачів на отримання освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» заочної форми навчання.
Цього року до складу Екзаменаційної комісії були долучені наступні представники професорсько-викладацького складу кафедри БТМ: д.т.н., завідувач кафедри Віктор Стабніков, к.т.н., доц. Олександр Воронцов та к.т.н., доц. Юрій Карлаш. Очолювала комісію гарант освітньої програми – к.б.н. Світлана Старовойтова, а функції секретаря комісії виконувала ас. кафедри Тетяна Сулейко.
Чимало випробувань випало на долю здобувачів, які наразі готові були представити свої напрацювання членам екзаменаційної комісії. В далекому 2018 році, коли тоді ще вступники наважились принести свої документи для здобуття першого (бакалаврського) рівня освіти в приймальну комісію НУХТ, ніщо не нятякало на майбутні суттєві складнощі у опануванні омріяного фаху біотехнолога. Цілих 3 семестри навчання проходило у спокійному, плановому режимі: настановчі сесії чергувалися з лабораторними та екзаменаційними. А потім – перше випробування – пандемія Covid-19, яка здавалася нам чи не кінцем світу, а за ним і друге… повномасштабне вторгнення, яке просто перегорнуло все наше життя до гори дригом. Але ми – українці, ми – сильні, а тому, поки ми живі, ми ідемо до своєї мети.
Метою навчального процесу є здобуття знань, а логічним підсумком цього є захист кваліфікаційної роботи, чого більш за все і прагнули наші здобувачі. Зібравши всі свої знання, силу і волю разом, вони вийшли на фінішну пряму і змогли закінчити роботу над кваліфікаційним дипломом, який представили на публічний захист.
На початку до засідання Екзаменаційної комісії долучилася деканка факультету біотехнології і мікробіології Наталія Грегірчак, яка, по-материнськи дбаючи про кожного здобувача, привітала їх зі знаменною подією, надихнула на звершення та побажала успіхів. Естафету перейняла Голова екзаменаційної комісії Світлана Старовойтова, яка нагадала про дотримання всіх протокольних вимог і побажала всім дипломантам не хвилюватися, аби достойно представити свої напрацювання відповідно тематики кваліфікаційної роботи.
Початок покладено. Розпочалися захисти: здобувачі доповідали, демонстрували презентації, відповідали на запитання, доводили рівень своїх знань та переконували присутніх в своїй правоті. За кожним кваліфікаційним проєктом точилися жваві дискусії дипломанта та членів екзаменаційної комісії. Адже, як кажуть, «завжди приємно порозмовляти з розумною людиною», і майбутні «дипломовані бакалаври» це демонстрували на власному прикладі.
Екзаменаційна комісія відзначила належний рівень підготовки, виконання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів, створення та впевнене представлення інженерно-графічних матеріалів до робіт та формування мультимедійних презентацій, котрі наочно демонстрували результати виконаних кваліфікаційних робіт.
Всі захисти та кваліфікаційні роботи були підсумовані позитивними оцінками, а рішенням екзаменаційної комісії здобувачам були присвоєні кваліфікації «бакалавр з біотехнологій та біоінженерії» освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна».
Отже, когорта дипломованих біотехнологів поповнилася ще сімнадцятьма «новоспеченими» фахівцями.
Вітаємо наших нових колег-біотехнологів, бажаємо наснаги та успіху на трудовій ниві. Одне бажання здійснилося – віримо, що незабаром здійсниться наше спільне бажання – ПЕРЕМОГА!
До зустрічі у магістратурі!