Ще один крок на шляху до захисту магістерського диплому зроблено. Так, 17-18 жовтня відбувся захист науково-педагогічної практики магістрів другого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології. До складу комісії увійшли д.б.н., проф. Карпов О.В., к.б.н., доц. Волошина О.С., к.т.н., доц. Красінько В.О., к.т.н. Омельчук Є.О. – досвідчені знавці біотехнології.
Педагогічну частину практики магістри проходили на базі кафедри разом з професіоналами своєї справи доцентом, кандидатом технічних наук Красінько В.О. та асистентами Савенко І.В., Ковтуном С.В. та старшим викладачем Омельчуком Є.О. Магістранти випробували себе як викладачі на лабораторних заняттях з дисциплін «Промислова технологія лікарських засобів», «Біологія клітин», «Мікробіологія».
Наукова частина практики була присвячена експериментальній науково-дослідній роботі, що є основою майбутньої магістерської роботи. Так, до уваги комісії були представлені роботи, виконані на базі Інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН України Горобець Ольгою, Дарчик Вікторією, Кульбаєвою Юлією та Петровці Юлією, а також учасниками гуртка «BIOTECH» Никитюк Лілією та Павлюковець Іриною, виконані на базі нашої кафедри. Мор’єва Олена, Лутчин Ірина, Товкач Жанна та інші студенти проходили практику у фармацевтичних компаніях, зокрема, «Дарниця», «Юрія-Фарм» та «Біофарма».
Слід відмітити захист Анастасії Заяць, яка представила роботу щодо виготовлення ферменту аспарагінази для зниження акриламіду у харчових продуктах, які проходять термічну обробку. «Вік живи, вік учись!» – так відреагував Олександр Вікторович Карпов на те, що за утворення смачної скоринки хліба відповідає саме канцерогенний акриламід і, що його там міститься найбільше.
Досить емоційним був виступ Івана Лабовки, який нещодавно відвідав Німеччину, де мав можливість спостерігати світовий рівень розвитку у галузі аналізу і детекції патогенів вірусної природи з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі. Набуті ним навички за кордоном стануть у нагоді при написанні магістерської роботи.
Не залишився поза увагою і захист учасників студентського наукового гуртка «BIOTECH» – Лілії Никитюк та Ірини Павлюковець, які, починаючи з 2013 р. займаються науковою роботою на базі кафедри і є переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015/2016 н.р.
Вітаємо наших магістрантів з успішним захистом науково-педагогічної практики та бажаємо наснаги у написанні диплому.