Ніби вже кінець листопаду і грибна пора далеко позаду, але виявляється є місця, і що найдивовижніше, у густозаселеній частині Києва, де можна збирати гриби цілий рік.
22 листопада студенти-біотехнологи 4 курсу під керівництвом Вікторії Олегівни Красінько, доцента кафедри БТМ, відвідали виробничий завод екзотичних грибів ТДВ «ЕСМАШ», що знаходиться на масиві Виноградар.
Під час екскурсії, яку майстерно провела випускниця кафедри БТМ, а нині мікробіолог ТДВ «ЕСМАШ» Ольга Талько, у студентів була можливість ознайомитись і наочно побачити технологію виробництва їстівних грибів Шиїтаке, які для нас є дещо екзотичними, а ось у давньому Китаї вони були відомі ще дві тисячі років тому. Про популярність цих грибів у країнах Сходу свідчить і їх тривіальна назва – японські імператорські гриби. Ну а студенти-біотехнологи знають ці вищі базидіоміцети під їх науковою назвою Lentinus edodes, чули на лекціях з дисципліни «Основи екобіотехнологій» про екстенсивну й інтенсивну біотехнології їх вирощування, отже, побачене дозволило закріпити на практиці отриманні знання.
Життя екзотичних грибів починається в спеціальних блоках, виготовлених із суміші тирси, висівок, крейди і чистої води. В окремому приміщенні (інкубаторі) гриби дозрівають 4-6 місяців. Потім їх переносять в інший комплекс для вирощування, де через 7 днів ці блоки починають давати плоди.
Завод має великотоннажне виробництво, залежно від сезону виготовляє близько двох тон незвичних грибів. Сьогодні гриби Шиїтаке можна знайти на полицях більшості супермаркетів Києва.
Щиро дякуємо Вікторії Олегівні за ініціативу, а керівництву і співробітникам ТДВ «ЕСМАШ» за надану можливість побачити зсередини незвичний виробничий процес. Бажаємо власникам виробництва, працівникам заводу процвітання, нових ідей та втілення всіх творчих планів!
Студенти груп БТ-4-1, БТ-4-2