Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Реалії сучасного виробництва ліків на Фармацевтичній фірмі «Дарниця»

Днями магістранти першого курсу кафедри біотехнології і мікробіології в рамках проведення виїзних практичних занять з дисципліни «Фармацевтична розробка лікарських засобів» разом з викладачами кафедри Лич Інною Валентинівною та Скроцькою Оксаною Ігорівною відвідала Фармацевтичну фірму «Дарниця». Не дивлячись на холодну пору, нас зустріли тепло і дружньо. З перших хвилин перебування на екскурсії, ми були вражені масштабністю виробництва, освіченістю працівників та гарним ставленням керівництва до персоналу. Екскурсію проводила Івахнюк Тетяна Олександрівна - випускниця нашої кафедри 2011 року (провідний технолог дільниці інфузійних розчинів), яка, перш за все, провела для студентів інструктаж з техніки безпеки на виробництві.

Першим етапом ознайомлення став складський комплекс компанії. Він складається з кількох зон:

• "зони прийому і комплектації сировини" і "зони відбору проб", куди надходить і перевіряється за якістю і кількістю вся сировина та матеріали; здійснюється вхідний контроль для прийняття рішення про використання сировини, що надійшла на виробництво; формуються необхідні для виробництва обсяги сировини;

• "автоматизованого складу" для зберігання основної маси сировини і готової продукції та "зони зберігання в особливих умовах" – холодильних камер, приміщень для зберігання препаратів групи А, хімікатів;

• "зони комплектації і відвантаження для готової продукції" для формування заявок клієнтів і їх перевірки перед відвантаженням.

Найбільш цікавою зоною для студентів став автоматизований склад на 10 тисяч пелет-місць (перший серед фармацевтичних виробництв на території України і в СНД). Даний склад представляє собою окремий організм, що функціонує практично без втручання людини. Він управляється комп’ютерною системою і пов’язаний з іншими зонами цілою транспортною мережею конвеєрів і підйомників. Більш того, цей організм має "відмінну пам’ять" і знає все про кожну одиницю сировини, матеріалів або готової продукції: від складу і кількості до місця виробництва і терміну придатності. Також він завжди допомагає зручніше розмістити пелети для зберігання (товари, що замовляються найчастіше розміщуються ближче) та враховує особливості температурного режиму. Саме для забезпечення останнього він заглиблений на 3,5 м у землю, таке конструкторське рішення дозволяє регулювати температуру в різні пори року.

Наступним об’єктом нашого знайомства стала дільниця виробництва інфузійних розчинів, де ми із захопленням спостерігали за процесом приготування препаратів. Насправді, виробництво інфузійних розчинів було розпочато досить нещодавно – у 2015 році. Основний клас чистоти в якому виробляються інфузійні розчини – зона А класу чистоти В. Препарати представляють собою розчини (від 100 до 500 мл) у поліпропіленових флаконах з євро-ковпачком, виробництво яких повністю відповідає сучасним вимогам європейського керівництва з належної виробничої практики для фармацевтичних підприємств (GMP). Новітня технологія виготовлення розчинів, з якою нас ознайомили, називається BFS (Blow-Feel-Seal), яка передбачає створення флакону методом видування розплаву поліпропілену до охолодженої матриці, заповнення флакону інфузійним розчином та запаювання флакону за один цикл в асептичних умовах на одній виробничій машині, при цьому повний цикл створення флакону із його герметизацією виконується у короткий термін – не більше 12 секунд. Таким чином за годину дільниця може виготовити приблизно 2500 флаконів.

На дільниці виготовлення ампульних лікарських форм нам показали обладнання ділянок виробництва стерильних лікарських засобів у скляних флаконах та ампулах, а також ділянку упаковки. Загалом в цеху є п’ять ділянок, де всі технологічні процеси автоматизовані, що дозволяє істотно збільшити виробничу потужність. Слід зазначити, що виробничі дільниці організовані відповідно до положень GMP. Ми ознайомилися з основними ділянками виробництва, одними з яких є: відділення приготування наважок сировини; цех мийки та стерилізації ампул та флаконів; ділянка виробництва з розливу лікарських засобів в ампули та їх запаювання; відділ інспекції, в якому встановлені інспекційні машини, що перевіряють готові препарати на наявність різних сторонніх домішок та на герметичність.

В цей день ми отримали позитивні враження від побаченого та багато корисних знань, оскільки деякі технологічні процеси стали більш зрозумілими, порівняно з їх теоретичним вивченням у стінах нашого університету. Ми дуже вдячні керівництву Фармацевтичної фірми «Дарниця» за надану можливість відвідати сучасне українське фармацевтичне підприємство, яке спеціалізується на розробленні та виробництві інноваційних високотехнологічних фармацевтичних препаратів.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка