Ми над цим не замислюємось, але людський організм знаходиться у постійному взаємозв’язку із довкіллям, без чого він не може функціонувати. Речовини, що надходять у наш організм із навколишнього середовища, впливають на процеси життєдіяльності організму. І нам надзвичайно важливо знати, які речовини корисні нам, і в яких кількостях, а що шкідливо й до якої міри. Зробити це, завдяки вмінню використовувати потенціал живих організмів у процесах біоіндикації та біомоніторингу, можуть фахівці з природоохоронних біотехнологій. Саме екобіотехнологи, як їх ще можна назвати, отримують знання і вміння, що допомагають їм гармонізувати взаємовідносини людини і природи.
Це ще одна з царин, яку опановують універсальні біотехнологи, навчаючись на кафедрі БТМ НУХТ. І, не зважаючи на те, що природоохоронна біотехнологія (Environmental Biotechnology), є однією з наймолодших біотехнологічних галузей, цікавість до вирішення екологічних проблем дружніми до природи біотехнологічними методами, до зменшення залежності від традиційних видів газового і нафтового палива шляхом одержання до того ж ще й екологічно чистих видів біопалива зростає з року в рік. Тому не дивно, що попит на фахівців з природоохоронних біотехнологій також зростає у геометричній прогресії. Підприємства, науково-дослідні установи, лабораторії біомоніторингу, проектні організації пропонують цікаві вакансії випускникам кафедри БТМ НУХТ.
Якщо у майбутньому Ви бачите себе високоосвіченим фахівцем у галузі вирішення екологічних проблем і забезпечення людства альтернативними енергетичними ресурсами, тоді Вам – до нас! Навчання за освітньою програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронні» зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» на кафедрі БТМ НУХТ – це вдалий старт екобіотехнологічної кар’єри!