Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Профорієнтаційна зустріч та жінки в науці, як це можна поєднати?

Час лине, світ та все навколо змінюється, але дещо залишається незмінним та стабільним – профорієнтаційні зустрічі від факультету біотехнології та екологічного контролю! Тому, днями, представники нашого рідного факультету провели такий захід в школі I-III ступенів №163 ім. М.Кирпоноса м.Києва. Дана зустріч була приурочена важливій темі - «Жінки в науці»!

Від нашої кафедри виступ на важливу та актуальну тему підготувала асистент та аспірант, Ірина Ковшар, яка розпочала свою наукову діяльність ще в 2019 році та була прекрасним доповідачем та чудовим прикладом. Ірина розповідала школярам 9 та 11 класів про вагому роль дівчат в науці, починаючи ще з стародавніх часів.

У своїй доповіді представниця нашої кафедри привела приклади відомих жінок-науковиць, які мали великий внесок у сфери технічних наук, роботи яких по сьогоднішній день визнаються важливими й для спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Марія Склодовська-Кюрі, Розалінд Франклін, Едіт Кларк, Дороті Ходжкін і багато інших науковиць, які мали свій особистий внесок в сучасну науку, і цей список можна продовжувати ще довго. Наразі, дослідники з усього світу боряться за визнання жінок на світовій науковій сцені як серйозних та важливих діячок, підходячи до питання комбінованими методами. Статистика говорить, що 70% опублікованих праць належать саме чоловікам, в той час як на жінок припадає всього 30%. Для популяризації науки для жінок ООН запровадило Міжнародний день жінок та дівчат в науці, який щорічно відмічається 11 лютого. Тим самим, світова спільнота закликає дівчат долучатися до цікавого наукового світу! Наприкінці своєї невеличкої доповіді щодо жінок в науці, Ірина Ковшар наголосила, що ця тема вказує на потребу жінок та чоловіків поєднувати свої знання та можливості, оскільки через різність підходів можна отримати набагато більше відповідей на одне й те саме питання!

Після цього, зустріч плавно перейшла до розповіді про 162 спеціальність «Біотехнології та біоінженерія». Ірина розповідала школярам що таке біотехнологія, розкрила її можливості для майбутньої реалізації, а також ознайомила з актуальними професіями, на які можна претендувати за фахом біотехнолога. Також, здобувачі школи ознайомились із можливостями студентів нашого факультету та дізнались про цікаві заходи, які наша кафедра регулярно проводить для абітурієнтів з метою ознайомлення їх з біотехнологіями. Тому, всіх бажаючих запрошуємо на Біотехнологічні студії 2024, які відбудуться вже на цих весняних канікулах.

Наприкінці зустрічі, школярі мали можливість отримати відповіді на всі свої запитання. Також, Ірина Ковшар радо запросила доєднатись до нашого телеграм чату для одержання цікавої та важливої інформації саме для вступника. Щиро дякуємо адміністрації школи №163, а саме директорці, Бардік Катерині Миколаївні за таку чудову та змістовну зустріч!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка