Для професійного росту майбутнього біотехнолога неоціненним є обмін досвідом справжніх фахівців своєї справи зі студентами. І погодьтесь, коли досвідом ділиться випускниця нашої кафедри мікробіології і біотехнології, то ця справа стає вдвічі кориснішої і інформативнішою.
У розпал робочого дня на магістрантів ОПП «Промислова біотехнологія» і «Фармацевтична біотехнологія» чекав приємний сюрприз – онлайн зустріч із Наталією Жалій – фахівцем із стандартизації, сертифікації та якості ТОВ «Український науковий інститут сертифікації». Наталія люб’язно погодилася поділитися власним досвідом професійного росту. Будучи випускницею нашої кафедри, вона пройшла той самий непростий шлях опанування фаху біотехнолога, що і ми, а тому, як ніхто інший, знає, які набуті в університеті професійні якості високо ціняться на ринку праці, а які варто надалі покращувати. Так, мабуть, нікого не здивувало, що для кар’єрного росту важливим є прагнення і наснага до самовдосконалення. Наталія наголосила, що наразі для успіху молодого фахівця необхідним є постійне вдосконалення свого рівня володіння іноземною мовою, а також готовність до опанування великої кількості нової інформації та мультитаскінгу.
Магістранти також не лишись осторонь і активно підтримували бесіду, задаючи слушні питання, які стосувалися взаємозв’язку біотехнології із роботою фахівця із стандартизації і сертифікації, прагнення реалізації саме у науково-практичній діяльності, критерії відбору фахівців при прийомі на роботу та формату проведення співбесід у наукові установи. Таке живе спілкування із фахівцем допомогло магістрантам знайти відповіді на всі хвилюючі питання щодо професійного становлення і росту біотехнолога, а також надало додаткової мотивації для самовдосконалення, щоб у майбутньому стати справді цінним фахівцем на ринку праці.
Софія Цапко, магістрантка групи ПБ-1-1М