Що потрібно для правильного випуску лікарських препаратів? Чи може лікарський препарат бути без побічних реакції? Коли буде вакцина від ковіду?
На всі ці та інші питання студентів-біотехнологів 4 курсу відповіла на Zoom-конференції «Система фармаконагляду» уповноважена особа по фармаконагляду фармацевтичної корпорації «Артеріум» Римма Батталова.
Пані Римма зазначила важливість фармаконагляду у випуску лікарських засобів, навівши приклад «катастрофи» 50-60-х років під назвою «Талідомід», що знівечила життя 10 000 немовлят та їх батьків. Але попри це, подальші дослідження даного препарату, показали можливість його використання для лікування множинної мієломи.
Не оминули лекцію і питання про COVID-19. Студентів та викладачів цікавило питання процесу створення вакцини та ефективних препаратів для лікування китайського вірусу. Лектор змістовно пояснила про сьогоднішні протоколи лікування хворих, проблеми з якими стикнулися лікарі та науковці при дослідженні вакцин.
Також були розглянуті питання щодо основ життєвого циклу лікарського засобу та основні структури Фармаконагляду.
До речі, Римма Батталова зазначила, що всі споживачі та медичні спеціалісти, що є частиною джерел надходження інформації, мають можливість в будь-який час зазначити свої зауваження стосовно відсутності ефективності препарату чи його побічних реакцій, що не зазначені в інструкції виробника.
Студенти-біотехнологи висловили вдячність за можливість отримати таку важливу і актуальну на сьогодні інформацію від професійного лектора і впевнені, що зможуть реалізуювати її в своїй практичній діяльності.