Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Про особливості дистанційного оволодіння студентами лабораторних робіт на прикладі дисципліни «Біологія клітин»

Якщо зараз визирнути у вікно, то можна побачити їдку самотність: як самотньо віє вітер по закутках вулиці, як листя поодиноких дерев колихається у парках та скверах, як тихо у гіркій самотності завмерли дитячі майданчики, – надзвичайно мовчазні без лункого дитячого сміху…Так само похмурий та самотній стоїть і наш улюблений Національний університет харчових технологій, позбавлений щоденного візиту життєрадісних, таких палких і жадібних до нових знань та навичок студентів, котрі на час карантину залишились ізольованими від НУХТ, від своєї «Alma mater».

Однак у викладачів кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, як завжди є чарівні «пігулки від самотності», панацея від «stupiditas», а саме надзвичайно цікаві  та пізнавальні дистанційні лабораторні та практичні роботи на базі платформи MOODLE. З безлічі яскравих дисциплін біотехнологів варто виділити особливо вражаючі для студентів лабораторні роботи з першої, надважливої профільної дисципліни, з якої і починається любов до біотехнології – «Біології клітин». Однак чому саме «Біологія клітин» стає вагомою сходинкою на шляху здобуття якісної вищої освіти для майбутніх біотехнологів? Чому саме на лабораторні роботи цієї дисципліни так жваво поспішають допитливі студенти-першокурсники?  Відповідь дуже проста – саме під час вивчення морфологічних, культуральних, фізіолого-біохімічних та ін. ознак живих одноклітинних та багатоклітинних мікроорганізмів, студенти вперше наочно «знайомляться» з дивовижним мікросвітом, з його безмежними можливостями у хімічних, фармацевтичних та харчових технологіях. Тому, розуміючи які сильні враження охоплюють «новонароджених біотехнологів» під час мікроскопіювання їх перших, самостійно приготованих мікробіологічних препаратів (бактерій, дріжджів та міцеліальних грибів), наш невтомний лектор – Красінько В.О. створила ряд якісних дистанційних лабораторних робіт.

Кожна розроблена дистанційна лабораторна робота має на своїй меті не лише обов’язкове поглиблення знань студентів з даної дисципліни, а й також щире зацікавлення предметом без втрати процесу оволодіння необхідними для біотехнологів практичними навичками. Саме з цією метою усі лабораторні роботи з «Біології клітин» завжди супроводжують якісні інформаційні відеоматеріали, фото, рисунки та мікроскопіювання (з використанням різноманітних технік) найпоширеніших видів мікроорганізмів. Для здобуття навичок, так би мовити працювати своїми руками, до курсу лабораторних робіт були додані й тематичні відео: поетапна методика процесу приготування препаратів («роздавлена крапля», «висяча крапля»), методика приготування фіксованих (фізичний та хімічний методи фіксації) і профарбованих препаратів, методика фарбування живих клітин мікроорганізмів, а також найвідоміша методика фарбування «За Грамом» (або метод Грама).

Ці та інші матеріали допоможуть студентам під час дистанційного навчання на карантині якомога краще засвоїти та опрацювати інформацію для подальшого виконання лабораторної роботи. З метою закріплення результатів самостійного навчання на основі розробленого курсу дистанційних робіт, кожному студенту, до прикладу, необхідним є надалі власноруч  (у лабораторному зошиті) скласти та заповнити таблиці порівняння морфологічних та практичних значень мікроорганізмів (наприклад порівняти значення кокових (Micrococcus luteus, Lactococcus lactis, Sarcina flava, Staphylococcus aureus), паличкоподібних (Acetobacter aceti, Escherichia coli, Bacillus subtilis) за формою бактерій та актиноміцетів (Corynebacteruim glutamicum, Streptomyces griseus).

Під час виконання лабораторних робіт студентам дозволяється не лише використання електронних підручників, методичних вказівок та лабораторних практикумів, написаних викладачами кафедри, а й також використання інтернет джерел за власним бажанням. Для того, щоб впоратися з цим та іншими завданнями, відведено не більше 12 днів часу, по закінченню котрих, система автоматично блокує можливість надсилання на перевірку та оцінювання роботи. Надалі кожна лабораторна робота уважно перевіряється не тільки асистентом дисципліни – Белемець Т.О., а й також лектором – Красінько В.О.. Усі заслужені бали виставляються до системи в електронні журнали разом з перевіреними роботами та описанням зауважень.

Сподіваємось, що наша стаття буде для Вас пізнавальною та корисною, а усіх студентів-біотехнологів закликаємо дружно долучатися до дистанційної роботи.

Будьте здорові!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка