Традиційно щоосені студентам-біотехнологам НУХТ випадає унікальна можливість взяти участь у роботі XII Міжнародної виставки «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH».
І ми з нетерпінням чекали цієї події. Вже і запрошення надрукували і з гарним настроєм з нашими наставниками: деканом факультету біотехнології та екологічного контролю Наталією Грегірчак, асистентом Вікторією Кожановою та доцентом Ольгою Слободян рушили до нових відкриттів і цікавих фактів.
Цьогоріч на виставці були представлені численні експозиції як вітчизняних, так і іноземних компаній-виробників лабораторного обладнання. Приємно було усвідомлювати те, що з більшістю представленого устаткування ми були вже знайомі завдяки лабораторним заняттям з дисциплін «Загальна мікробіологія та вірусологія», «Основи проектування біотехнологічних виробництв», «Устаткування виробництв галузі», «Загальна біотехнологія» тощо. Тим не менш, чимало сучасних апаратів ми вперше побачили “наживо”, а не з книжок і презентацій. І дійсно були вражені.
Так, студентів особливо вразили новітні газові та удосконалені рідинні хроматографи, принципи роботи яких вивчались на заняттях з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв». А студенти скороченої форми навчання (випускники медичних коледжів) були в захваті від побаченого майстер-класу з використання ІЧ-спектрометрів Фур’є для аналізу проб продуктів харчування і навіть косметики. Нам було цікаво почути з уст самих виробників інформацію про сучасне обладнання, його переваги і недоліки. А саме головне, що нам надали можливість попрацювати з деякими приладами вітчизняної компанії «Просто прилад».
Представники різних фірм не лише розповідали про себе, але й запрошували на роботу, дарували журнали, проспекти своїх компаній та пригощали нас цукерками.
Окрім цікавих експозицій виставки ми мали можливість відвідати і науково-практичні семінари, де прослухали доповіді «Антибіотикорезистентні мікроорганізми в об’єктах харчового ланцюга», «Біобезпека та біоризики в сучасних лабораторіях». Також відвідали сателітні заходи, присвячені методам впровадження новітніх систем управління якості та мікробіологічного контролю в лабораторіях. Це дозволо поглибити знання з дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна виробництв з основами НАССР». Студенти, котрі взяли участь у конференції, стали щасливими власниками сертифікатів.
Загалом, для нас – біотехнологів 4-го курсу ця виставка є особливо корисною і пізнавальною. Ми не лише отримали нові знання та досвід, які в майбутньому допоможуть нам для успішного написання курсового та дипломного проектів, але й ще більше здружилися, що є не менш важливим. Бо ми – дружня родина БТЕК і сподіваємось, що це не останній наш похід на подібні заходи.
#БТЕКзавждиразом
Бондарчук Валерія БТ-4-1
Черевко Софія БТ-4-3ск