Єдина можливість комінікації під час карантину – це спілкування онлайн. І цією можливістю скористались викладачі та студенти кафедри біотехнології і мікробіології, прийнявши участь у вебінарі по стандартам GMP (Належна виробнича практика). Такі онлайн заходи, починаючи з 27 березня організувала компанія «TRIGLAV INTERNATIONAL», яка є стратегічним партнером Корпорації «Артеріум». Це незвичний та цікавий формат навчання в умовах, які нам диктує сучасний світ.
Матеріал для учасників у формі презентації представила Любов Михайлівна Краснощок – експерт з GxP Корпорації «Артеріум». У технічному забезпеченні онлайн майстер-класу приймала участь Альона Дехтяренко – наша випускниця 2019 року, а нині провідний фахівець з розробки навчальних курсів ТОВ «TRIGLAV INTERNATIONAL».
Учасники вебінару були не лише магістранти кафедри, а і студенти бакалаврату, що підтверджує важливість даної теми і знання в цій сфері для майбутнього працевлаштування в галузі фармацевтичного виробництва. Присутні дізнались всі аспекти GMP: від документації до впровадження у практику. Адже саме протоколи та норми GMP дозволяють отримати на виході якісний продукт. Студенти дізнались практично все про виробництво лікарських препаратів та як повинно функціонувати підприємство згідно вимог GMP.
Любов Михайлівна розповіла про основні тонкощі виробництва за стандартами GMP, зокрема, учасники дізнались про цілі та задачі фармацевтичної компанії, основні принципи GMP, шлях до GMP – створення та розвиток контролю якості, вимоги до персоналу з точки зору GMP, особливості ведення документації, ключові принципи GMP щодо обладнання, належну організацію приміщень згідно GMP, а також що підлягає валідаціі/кваліфікації та багато іншого.
Експерт з GxP пояснила все дуже конструктивно і дохідливо, а також поділилась практичними тонкощами виробництва лікарських засобів.
Дякуємо Корпорації «Артеріум» та ТОВ «TRIGLAV INTERNATIONAL» за надану студентам можливість не втрачати здобутих знань під час карантину, а також за можливість дізнатись щось нове та корисне від компетентного фахівця – Любов Михайлівни Краснощок!