Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Новітнє фармацевтичне обладнання як один із факторів забезпечення високої якості та безпечності готової продукції

Ми вже неодноразово писали про серію пізнавальних тренінгів та ознайомлюючих лекцій, які проводяться рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» магістрантами кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ).

Цього разу здобувачам вищої освіти було запропоновано поглибити знання за темою: «Використання новітнього обладнання для фармацевтичної біотехнології на прикладі процесу виробництва гормонів». Лектором даного заходу була представник компанії GEA WS Ukraine Новікова Олена Миколаївна (Head of FHT Sales; Senior Sales Manager), яка по сумісництву ще й випускниця нашої кафедри. Викладачі кафедри БТМ також із задоволенням долучились до заходу. Зазначимо, що було приємно спостерігати, як пані Олена зі щирою посмішкою згадує свої студентські роки в стінах рідного НУХТу.

Компанія GEA, в якій працює Олена Миколаївна, є одним з найбільших постачальників технологій харчової переробки та суміжних галузей, серед яких почесне місце займає фармацевтична. Глобальна група безпосередньо спеціалізується на машинах, заводах, а також технології обробки та комплектації промислових установок. GEA пропонує стійкі рішення для складних виробничих процесів на різних ринках кінцевих споживачів та пропонує комплексний асортимент послуг.

Пані Новикова зазначила, що всі ми щодня так чи інакше маємо справу з GEA: приблизно чверть молока усього світу переробляється на обладнання GEA, кожен літр донорської людської крові оброблено на обладнанні GEA тощо.

Лекторка розповіла про особливості новітнього фармацевтичного обладнання на прикладі виробництва всім відомого інсуліну. Пані Олена стверджує, що найважливішими є  три складових елементи обладнання – це сепаратор, гомогенізатор та фармацевтичний реактор, який і є серцем процесу.

Звичайно, всі тонкощі, особливості отримання, виділення і очищення інсуліну зашифровані комерційною таємницею підприємства, проте дещо цікаве про обладнання нам все ж вдалось дізнатись.

Цікавинкою розповіді була інформація, щодо запатентованого дизайну сепаратора без зазорів на основі лазерного зварювання, перевагою якого є ідеальна очистка обладнання за рахунок високоякісного лазерного зварювання для розділювачів тарілок. А як нам відомо: забезпечення чистоти обладнання – найважливіший і водночас найскладніший процес на шляху до отримання чистого та якісного готового продукту.

В новинку було почути про інтегрований прямий привід, який дає змогу встановити машини в чистих обладнаннях, і при цьому він ефективно працює нешкодячи персоналу і не спричиниючи трансконтамінації.

Напевно всі знали, що гомогенізатори використовують саме для утворення стабільних емульсій, але водночас вони ще й використовуються як найсучасніший і найкращий спосіб руйнування клітин. А найкреативніше те, що кожен гомогенізатор має свою назву: поні, панда, пантера, тому обладнання це не просто сірі будні!

Висловлюємо щиру подяку Олені Миколаївні за таку чудову можливість заглибитись в тему новітніх технологій в галузі біотехнологій та бажаємо їй успіхів у її професійній діяльності, а також дякуємо Карлашу Юрію Васильовичу за організований тренінг, який був не лише пізнавальним, а й подарував позитивні емоції всім присутнім.

Магістрантки І року навчання,

Бондарчук Валерія та Ярова Ганна

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка