28 травня в наш університет завітали чудові представниці компанії «BTU»: директорка з розвитку персоналу Ірина Самайчук та екологиня Марина Савчук. На зустріч з ними були запрошені студенти-біотехнологи 2 та 3 курсу, які навчаються на ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» та магістранти-біотехнологи ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія». Дуже важливо, що «БТУ-Центр» (так до ребредингу називалася компанія «BTU») – сучасна українська біотехнологічна компанія, яка спеціалізується на розробці та виробництві біопрепаратів для сільського господарства, зокрема біодобрив та засобів захисту рослин.
Компанія активно впроваджує інноваційні технології для підвищення врожайності та екологічної стійкості аграрного сектору. Заснована в 1999 році, «BTU» стала одним з лідерів у своїй галузі, експортує продукцію в багато країн світу. Компанія має власне виробництво, де уже понад 25 років відбувається створення інноваційних біологічних рішень. Вони постійно вдосконалюють виробничий процес, щоб зробити його максимально автономним і незалежним, а головне – оперативно реагувати на потреби ринку та безперебійно забезпечувати мікробними препаратами українських та зарубіжних аграріїв.
Пані Ірина детально познайомила студентів з компанією, а також наголосила, що у «BTU» дуже цінують ініціативних співробітників, які хочуть розвиватись. Вона розповіла про можливості працевлаштування та умови стажування. Особливо привабливим є те, що компанія забезпечує харчування та проживання для стажерів, беручи ці витрати на себе. Пані директорка з персоналу продемонструвала відеоролик відгуків стажерів BTU, які пройшли навчання у 2023 році, та відео про роботу на підприємстві.
Пані Марина повідомила, що основною місією BTU є збереження та відновлення родючості ґрунтів. Вона розповіла про вплив біопрепаратів на ґрунтове біорізноманіття та підкреслила важливість органічної речовини для родючості ґрунту. Як провідний еколог компанії пані Марина ознайомила студентів з термінами «карбонові кредити» та «секвестрація вуглецю». Вона детально розповіла про продукцію компанії, зокрема про ґрунтове біодобриво Граунфікс, біостимулятор Азотофіт та мікоризостимулюючі препарати, а також про програму STOP СТРЕС. На слайдах були показані результати використання препаратів, які ефективно сповільнюють або нейтралізують дію паразитів. Наприкінці лекції розпочалося найцікавіше: студентам запропонували пройти тестування, і тим, хто набрав найбільше правильних відповідей, вручили маленькі, але дуже приємні подарунки. Всі контакти та посилання на сторінки амбасадорів BTU були продубльовані, щоб кожен бажаючий міг звернутися за консультацією у будь-який час.
Цей візит підкреслив важливість неперервного навчання та розвитку, а також показав, як компанія BTU активно працює над вирішенням важливих екологічних проблем через свої інноваційні біологічні рішення. Завдяки цьому студенти отримали цінну інформацію та нові можливості для свого професійного розвитку.
Здобувачки спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Тетяна МЕЛЬНИК, Анастасія САХНЕВИЧ, БТ-2-1