Нещодавно у здобувачів магістратури освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» відбулася зустріч із Крістіною Яцимірською, менеджером із розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл» (партнер корпорації «Артеріум»). Під час практичного заняття з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень», які проводить доцентка Оксана Скроцька, здобувачі дізнались, які є особливості створення якісної презентації, як зробити сценарій презентації та які помилки виникають під час її створення. Слід наголосити, що презентація є невідʼємною частиною захисту курсових і дипломних робіт, тому для здобувачів є важливим уміння правильно її створювати.
Крістіна Яцимірська поділилась досвідом професійного створення презентацій та поділилась формулою для її успішної розробки, яка складається з таких частин: зовнішній вигляд (все, що ми представляємо, має мати гарний вигляд, аби на продукт звернули увагу); функціональність (не варто наводити на слайді зайвої інформації, лише головну); доступність (чим простіший виклад матеріалу, тим краще він сприймається слухачами).
Перш ніж приступати до створення презентації, потрібно попередньо написати для себе невеличкий сценарій. Тобто прописати ту інформацію, яка обов'язково має бути наведена у презентації. На етапі сценарію необхідно визначити, що розробник презентації хоче донести до слухачів і з якою метою. Доведено, що використання вдалого візуального контенту збільшує глибину перегляду до 317 %. Стосовно таблиць та діаграм спікеркою було зазначено, що чудово акцентують увагу глядача таблиці з візуальними висновками. Це про акцент, наприклад, у кольорі. Також поділилася порадою: щоб замінити текст, можна використовувати різні іконки (лінійні чи плоскі). Здобувачі дізнались про візуальний контент презентації, тобто ту візуальну інформацію, яка супроводжує текст на слайдах: схеми, фотографії, позначки, малюнки тощо. Вдало обраний візуальний контент збільшує сприйняття презентації у 1000 разів. Стосовно таблиць та діаграм спікеркою було зазначено, що непотрібно виділяти іншим кольором саме ту частину інформації, яку бажаєте представити, як головну у цій таблиці чи діаграмі, адже це одразу привертає увагу глядачів. Особливо зацікавила біотехнологів інформація про скрайбінг – супроводження презентації схематичними малюнками, графіками, діаграмами та підписами у реальному часі.
Насамкінець Крістіна Яцимірська надала досить великий перелік сайтів, де можна знайти необхідні матеріали й інструменти для створення презентацій.
Ми дуже вдячні Крістіні Яцимірській за корисні поради та необхідну інформацію, яка є важливою для створення презентабельної та цікавої презентації, що є необхідною навичкою для кожного здобувача. Адже саме від того, як доповідач представить інформацію на слайдах презентації буде залежати успіх самої доповіді.