Залучення до навчального процесу досвіду провідних фахівців – основна запорука якісної сучасної освіти. Опанування ж такої сучасної спеціальності як біотехнологія неможливе без орієнтування на новітні наукові досягнення.
30 жовтня 2019 року перед студентами-біотехнологами виступив Олександр Васильович Панов (Остін, США) – доктор біологічних наук, професор, глибокий фахівець в галузі досліджень раку, клітинної біології та нейробіології, який більше 30 років пропрацював у провідних біохімічних лабораторіях США, займаючись вивченням мітохондрій.
У рамках лекції, присвяченої особливостям біоенергетичних процесів в клітинах, провідній ролі мітохондрій у функціонуванні усіх клітин і органів Олександр Васильович цікаво і переконливо довів, що основний внесок у процеси старіння усього організму на субклітинному рівні роблять наше оточення, їжа, стреси та депресивні стани.
Автор презентував свою нову книгу «Функціональна біоенергетика і механізми старіння людини», в якій зроблена спроба максимально доступним способом викласти сучасне розуміння біоенергетичних процесів в клітинах і яка стала результатом плідної співпраці автора з українським вченим с.н.с. відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології НАН України, к.б.н. Надією Михайлівною Жолобак.
Автори переконані, що розвиток нового напрямку фармакології щодо розробки препаратів, які впливають на мітохондрії, робить цілком реальною можливість створення ліків проти старіння.
Наприкінці лекції зав’язалась жвава дискусія, у якій студенти намагалися з’ясувати не тільки відмінності біоенергетичних процесів у тепло- і холоднокровних організмів, а й порівняти особливості наукової роботи в Україні і США.
Ми щиро вдячні нашим гостям і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!