Ще у шкільні роки я прагнула стати лікарем чи фармацевтом. Коли мені доводилось заходити в аптеку, я подовгу розглядала вітрини з лікарськими препаратами і дивувалася, як можна запам’ятати всі ці назви, і видати потрібні людям ліки. З часом я задумалась про те, хто ж займається розробкою та випуском нових лікарських препаратів, і мені захотілося зв’язати своє життя з фармацевтичною справою – розробкою лікарських засобів.
Під час навчання на кафедрі біотехнології і мікробіології я дізналася багато корисної інформації про виробництво лікарських засобів на заняттях. Проте це лише теорія, а як всі ці знання застосовувати на практиці? Саме тому я вирішила зайнятися науковою роботою та краще ознайомитися з майбутньою професією і насправді відчути, чи це та справа, якій я ладна присвятити все своє життя.
Мені випала нагода виконувати наукову роботу під керівництвом Лич Інни Валентинівни та займатися виділенням білків козиного молозива та досліджувати їх біологічні властивості. Козине молозиво – унікальне джерело біологічно активних білкових фрагментів, що володіють антимікробними та імуномодулювальними властивостями, завдяки яким вони можуть стати альтернативою антибіотикам, а також використовуватися у дитячому харчуванні та у косметичних засобах.
Якщо ви думаєте, що наукова робота – це монотонна справа, то я хочу вас запевнити, що це не так. Приходити в лабораторію, надягати білий халат і почувати себе хазяйкою всіх колб, пробірок приносить мені неабияке задоволення. Впродовж семестру я виконую різні цікаві досліди – визначаю мінімальні інгібуючі концентрації білкових фракцій молозива, досліджую синергічну дію білкового комплексу молозива з лікарськими препаратами, а особливо мені подобається визначати вплив білків молозива на фагоцитарну активність з використанням крові тварин.
Я сподіваюсь, що моя робота допоможе створити новий якісний та безпечний препарат для лікування інфекційних захворювань та для зміцнення імунітету на основі білкових фрагментів козиного молозива.
Катерина Солошенко,
магістрантка І року навчання