З самого дитинства я мріяла стати науковцем. Саме тому в школі особливо ретельно ставилася до вивчення хімії та біології. Логічним кроком на шляху до цієї мрії став вступ на спеціальність «Біотехнологія» (нині 162 «Біотехнології та біоінженерія») Національного університету харчових технологій. На той момент я, сором’язлива першокурсниця, не могла уявити, що через два роки на науковій ниві мене візьме під своє крило завідувач кафедри Тетяна Павлівна Пирог. Минуло ще чотири дуже насичених, деколи складних, деколи легких, веселих і цікавих роки. За цей час я одержала безцінний досвід роботи в мікробіологічній лабораторії завдяки співробітникам Інституту мікробіології і вірусології, навчилася оформлювати результати наукової роботи у вигляді статей, тез, презентацій та стендів, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах з біотехнології та Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Навчання на факультеті БТЕК під керівництвом вибагливої та мудрої Тетяни Павлівни навчило бути готовою до будь-яких складнощів, швидко та ефективно працювати, мислити як науковець та бути цілеспрямованою.
Все це привело мене до вступу на третій рівень вищої освіти на кафедру біотехнології і мікробіології, де через чотири роки я одержу освітньо-науковий ступінь доктора філософії (PhD) за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія». Чи могла я замість цього обрати роботу в одній з фармацевтичних фірм? Могла, проте не хотіла. Наука захопила мене тим, що тут необхідно постійно вигадувати щось нове, припускати теорії та перевіряти їх на практиці, аналізувати чужі досягнення та створювати власні. В науці є місце для роботи як руками, так і головою. Саме тому я обрала шлях аспіранта – щоб продовжити роботу, яку я дуже полюбила і якою я займаюся вже з третього курсу.
Приємною несподіванкою для мене стала пропозиція від Тетяни Павлівни приєднатися до викладацького складу кафедри БТМ в якості асистента. Я одразу ж погодилася на цю пропозицію і згодом не пожалкувала. Мені вже пощастило провести декілька лабораторних і практичних робіт, а в майбутньому очікує кураторство курсових робіт студентів третього курсу з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія». Дуже цікаво опинитися в ролі викладача і згадувати, дивлячись на студентів, як зовсім нещодавно я ще сама була на їх місці.
Бажаю всім студентам наснаги у навчанні, прислухатися до своїх бажань, ставити майбутні цілі і сміливо прямувати до них!
Дар’я П’ятецька, здобувач вищої освіти
ступеня доктора філософії