Нещодавно на пару до магістрантів першого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології завітав представник ПрАТ «Фармацевтичної фірма Дарниця» Олег Школоберда, який займає посаду керівника групи реєстрації та стандартизації медичного департаменту. Вдвічі приємним було те, що Олег є випускником нашої кафедри, тому лекція пройшла у приємній та дружній атмосфері.
В ході розповіді гість познайомив наших студентів з процесами реєстрації та перереєстрації готових лікарських засобів та активних фармацевтичних інгредієнтів. Як зазначив Олег, процес реєстрації лікарських засобів є досить складним та довготривалим процесом.
На першому етапі, спеціалісти з реєстрації мають прискіпливо та сумлінно складати пакет документів, який передають в державні органи реєстрації. На наступних же етапах спеціалісти мають запастися терпінням, та мають бути здатні відстояти права своєї фірми та відповісти за кожну літеру в комплекті документів. Крім того, Олег розповів про складність процесу перевірки реєстраційного досьє, зазначив наявність великої кількості комісій, які мають перевіряти правильність складання документації та надавати дозвіл для подальшого проходження його по системі державних органів. При чому, досить часто зауваження комісій бувають досить нечіткими, але для успішної реєстрації, необхідно вміти знаходити спільну мову з представниками комісії та оперативно виправляти прогалини в документації.Наприкінці лекції на нашого гостя посипались запитання зацікавлених студентів з приводу особливостей проведення реєстрації готових лікарських засобів в Україні. Особливо студентів цікавили етапи складання реєстраційного досьє на підприємстві, які відділи беруть участь в цьому процесі та яка роль надається спеціалісту з реєстрації. В свою чергу, Олег влаштував для студентів цікаву вікторину із запитаннями по темі лекції. Студенти, що дали правильні відповіді отримали заохочувальні подарунки.
Дякуємо Олегу Школоберді, представнику ПрАТ «Фармацевтичної фірма Дарниця» за цікаву лекцію та призи, а також викладачу дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» – Юрію Карлашу, за організації зустрічей з професіоналами фармацевтичної промисловості.